Zoltan Ritli, fostul portar al Stelei, a fost numit director tehnic Zoltan Ritli, fostul portar al Stelei, a fost numit director tehnic
Dorinel Munteanu îşi distruge jucătorii după eşecul cu UTA: ”Greşeală de curtea şcolii!”

George Puşcaş a fost operat! Cât va lipsi atacantul român George Puşcaş a fost operat! Cât va lipsi atacantul român
Mesaj pentru Adrian Mititelu după haosul de la Craiova: ”O poate bate o echipă de Liga 3!”

Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek
VIDEO | Ploaia a creat mari probleme la Sibiu! Organizatorii au făcut eforturi mari pentru ca Hermannstadt - Petrolul să se joace VIDEO | Ploaia a creat mari probleme la Sibiu! Organizatorii au făcut eforturi mari pentru ca Hermannstadt - Petrolul să se joace

VIDEO | ADIO, CALIFICARE! UNIVERSITATEA CRAIOVA PIERDE ACASĂ CU AEK ŞI MAI ARE DOAR ŞANSE TEORETICE

Uncategorized Publicat pe 8 aug 2019

Universitatea Craiova a pierdut pe teren propriu, 0-2, meciul cu AEK Atena, din turul 3 al prelimiariilor Europa League.

În această seară, oltenii au început curajos, iar Bancu a încercat să-l surprindă pe Barkas cu un şut de la distanţă, în minutul 15, dar portarul elenilor a reţinut. Odată cu trecerea timpului, grecii au echilibrat jocul, iar dacă primele 45 de minute s-au terminat la egalitate, după reluare AEK a fost mult mai periculoasă.

Primul gol a venit în minutul 60, când Livaja l-a găsit în careu pe Mantalos, iar acesta l-a învins cu o lovitură de cap pe Pigliacelli. Pe final de meci, în minutul 86, autorul pasei decisive de la primul gol, Livaja, şi-a trecut numele pe lista marcatorilor şi a stabilit scorul final, 0-2, după un contraatac care a făcut şah-mat defensiva echipei pregătite de Corneliu Papură.

Universitatea Craiova păstrează acum doar şanse teoretice, în condiţiile în care în retur, peste exact o săptămână, are nevoie de o victorie cu 3-0 la Atena.