Gestul pentru care Reus merită aplaudat în picioare. „Doar împreună vom reuşi”
Veste grozavă pentru Ionuţ Radu! Anunţul de ultimă oră făcut de italieni Veste grozavă pentru Ionuţ Radu! Anunţul de ultimă oră făcut de italieni
Sfaturile unei mari campioane. Nadia: „Este uşor, dar trebuie să ne amintim să facem asta” Sfaturile unei mari campioane. Nadia: „Este uşor, dar trebuie să ne amintim să facem asta”
Coşmarul lui Ovidiu Haţegan a luat sfârşit. Ce a spus arbitrul la ieşirea din carantină Coşmarul lui Ovidiu Haţegan a luat sfârşit. Ce a spus arbitrul la ieşirea din carantină
Cluj Arena şi Sala Polivalentă s-ar putea transforma temporar în spitale pentru bolnavii cu Covid-19 Cluj Arena şi Sala Polivalentă s-ar putea transforma temporar în spitale pentru bolnavii cu Covid-19
Kylian Mbappe se alătură celorlalţi sportivi care fac acţiuni de caritate în această perioadă. Campionul mondial a donat bani unui ONG Kylian Mbappe se alătură celorlalţi sportivi care fac acţiuni de caritate în această perioadă. Campionul mondial a donat bani unui ONG

VIDEO | ADIO, CALIFICARE! UNIVERSITATEA CRAIOVA PIERDE ACASĂ CU AEK ŞI MAI ARE DOAR ŞANSE TEORETICE

Uncategorized Publicat pe 8 aug 2019

Universitatea Craiova a pierdut pe teren propriu, 0-2, meciul cu AEK Atena, din turul 3 al prelimiariilor Europa League.

În această seară, oltenii au început curajos, iar Bancu a încercat să-l surprindă pe Barkas cu un şut de la distanţă, în minutul 15, dar portarul elenilor a reţinut. Odată cu trecerea timpului, grecii au echilibrat jocul, iar dacă primele 45 de minute s-au terminat la egalitate, după reluare AEK a fost mult mai periculoasă.

Primul gol a venit în minutul 60, când Livaja l-a găsit în careu pe Mantalos, iar acesta l-a învins cu o lovitură de cap pe Pigliacelli. Pe final de meci, în minutul 86, autorul pasei decisive de la primul gol, Livaja, şi-a trecut numele pe lista marcatorilor şi a stabilit scorul final, 0-2, după un contraatac care a făcut şah-mat defensiva echipei pregătite de Corneliu Papură.
Universitatea Craiova păstrează acum doar şanse teoretice, în condiţiile în care în retur, peste exact o săptămână, are nevoie de o victorie cu 3-0 la Atena.