LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. A început partida! LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. A început partida!
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova
Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei

VIDEO | ADIO PLAY-OFF! DINAMO PIERDE CU ULTIMA CLASATĂ ŞI VA JUCA ŞI ÎN ACEST SEZON ÎN PLAY-OUT

Video Publicat pe 9 feb 2020

Dinamo a suferit prima înfrângere într-un meci oficial în 2020, 1-2 cu „lanterna” Voluntari, rezultat care o scoate definitiv din lupta pentru un loc în play-off. În direct pe Look Plus, „câinii” au început mai bine, iar Sorescu deschidea scorul în minutul 38 şi se părea că se vor impune fără probleme. Repriza secundă a fost însă una catastrofală pentru echipa lui Duşan Uhrin. Mai întâi, slovacul Lukas Skovajsa a văzut două cartonaşe galbene în decursul a 8 minute, iar Dinamo a rămas în inferioritate din minutul 73.

Gazdele au prins curaj, iar după numai 3 minute Ţîră a restabilit egalitatea, după care Tudorie a făcut 2-1 în minutul 81. Până la final nu s-a mai întâmplat nimic, astfel că Voluntariul s-a impus la limită, în timp ce Dinamo pierde nu numai meciul, ci şi orice şansă de a mai evolua în play-off. „Câinii” rămân cu 31 de puncte şi se află pe locul 9, în timp ce ilfovenii acumulează 14 puncte şi ocupă ultima poziţie în clasament.