VIDEO | ADIO PLAY-OFF! DINAMO PIERDE CU ULTIMA CLASATĂ ȘI VA JUCA ȘI ÎN ACEST SEZON ÎN PLAY-OUT - LOOKSPORT
Liga I Noutăți Video

Dinamo a suferit prima înfrângere într-un meci oficial în 2020, 1-2 cu „lanterna” Voluntari, rezultat care o scoate definitiv din lupta pentru un loc în play-off. În direct pe Look Plus, „câinii” au început mai bine, iar Sorescu deschidea scorul în minutul 38 și se părea că se vor impune fără probleme. Repriza secundă a fost însă una catastrofală pentru echipa lui Dușan Uhrin. Mai întâi, slovacul Lukas Skovajsa a văzut două cartonașe galbene în decursul a 8 minute, iar Dinamo a rămas în inferioritate din minutul 73.

Gazdele au prins curaj, iar după numai 3 minute Țîră a restabilit egalitatea, după care Tudorie a făcut 2-1 în minutul 81. Până la final nu s-a mai întâmplat nimic, astfel că Voluntariul s-a impus la limită, în timp ce Dinamo pierde nu numai meciul, ci și orice șansă de a mai evolua în play-off. „Câinii” rămân cu 31 de puncte și se află pe locul 9, în timp ce ilfovenii acumulează 14 puncte și ocupă ultima poziție în clasament.