”Am cam exagerat”. L-a distrus pe Istvan Kovacs, dar acum şi-a domolit discursul ”Am cam exagerat”. L-a distrus pe Istvan Kovacs, dar acum şi-a domolit discursul
Maraton de şah în Times Square pentru un nou record mondial Maraton de şah în Times Square pentru un nou record mondial
Bogdan Lobonţ surprinde înainte de meciul cu FCSB. ”Eu nu pot să schimb nimic” Bogdan Lobonţ surprinde înainte de meciul cu FCSB. ”Eu nu pot să schimb nimic”
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele sunt în inferioritate numerică din minutul 24 VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele sunt în inferioritate numerică din minutul 24
Rapidiştii s-au plictisit de derby-uri Rapidiştii s-au plictisit de derby-uri
Spectacolul Lord of the Dance se pregăteşte de o nouă sală plină pe 21 mai, la Bucureşti Spectacolul Lord of the Dance se pregăteşte de o nouă sală plină pe 21 mai, la Bucureşti

VIDEO | AJAX, APROAPE DE FINALA CHAMPIONS LEAGUE. VICTORIE LA LIMITĂ CU TOTTENHAM

Video Publicat pe 1 mai 2019

Ajax a făcut un prim pas către finala Champions League, după 1-0 cu Tottenham. Olandezii au marcat după doar 14 minute, prin Van de Beek. Arbitrul a consultat proba video, englezii reclamând un offside. După mai multe reluări, însă, golul a fost validat.

Van de Beek putea face 2-0 pentru lăncieri, dar Lloris a intervenit excelent. Tagliafico a tras apoi de la mare distanţă, însă mingea nu şi-a atins ţinta. Tottenham a avut o mare ocazie prin Dele Alli. În minutul 77, Ajax a ratat o nouă şansă de a-şi majora avantajul. Neres a şutat din poziţie ideală, dar balonul a lovit bara. În urma acestei victorii, Ajax porneşte cu prima şansă în returul de la Amsterdam.

"Ne simţim foarte bine după acest rezultat. Dar sigur nu ne va fi uşor peste o săptămână. Va fi foarte greu. Trebuie să jucăm aşa cum am făcut-o azi, în prima repriză." Donny van de Beek, Ajax

"După cum aţi văzut, am întâlnit o echipă extrem de solidă. Au avut o şansă mare de a egala, după pauză. În a doua repriză au fost tipic englezilor. Au jucat foarte deschis. S-au luptat cu adevărat. Multe mingi lungi. La final, noi am fost cei bucuroşi." Joel Veltman, Ajax