"E ca la şcoală, nu îţi iubeşti profesorul". Răzvan Pleşca, discurs interesant despre relaţia dintre jucători şi antrenor | VIDEO EXCLUSIV "E ca la şcoală, nu îţi iubeşti profesorul". Răzvan Pleşca, discurs interesant despre relaţia dintre jucători şi antrenor | VIDEO EXCLUSIV
Irina Begu s-a oprit în semifinale la turneul ITF de la Wiesbaden Irina Begu s-a oprit în semifinale la turneul ITF de la Wiesbaden
”Şiretlicul” lui Răzvan Pleşca atunci când un adversar executa penalty | EXCLUSIV ”Şiretlicul” lui Răzvan Pleşca atunci când un adversar executa penalty | EXCLUSIV
”Noi am forţat, dar nu am avut luciditate”. Florin Maxim, foarte dezamăgit de eşecul contra promovatei Unirea Slobozia ”Noi am forţat, dar nu am avut luciditate”. Florin Maxim, foarte dezamăgit de eşecul contra promovatei Unirea Slobozia
Dezvăluiri din vestiarul de la Botoşani | VIDEO EXCLUSIV Dezvăluiri din vestiarul de la Botoşani | VIDEO EXCLUSIV
Atacantul din play-out ce a impresionat! E unul din cei mai buni jucători aduşi în iarnă | VIDEO EXCLUSIV Atacantul din play-out ce a impresionat! E unul din cei mai buni jucători aduşi în iarnă | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Al-Nassr, eliminată în sferturile Ligii Campionilor Asiei. Cristiano Ronaldo a ratat incredibil, din câţiva metri

Fotbal Internațional Publicat pe 12 mar 2024

Cristiano Ronaldo a reuşit golul egalizator în prelungiri, dar Al-Nassr a fost eliminată din Liga Campionilor Asiei în faza sferturilor de finală de către Al-Ain (Emiratele Arabe Unite).

Învinşi cu 1-0 în prima manşă, saudiţii au reuşit să se impună cu 3-2 în timpul regulamentar. Ei ar fi putut chiar să încheie meciul dacă Cristiano Ronaldo nu ar fi ratat o ocazie incredibilă în minutul 60, singur în faţa porţii goale.

Prelungirile au început prost pentru Al-Nassr, care a avut un jucător eliminat şi a mai primit un gol.

Cu două minute de la final, CR7 şi-a readus echipa la viaţă, transformând un penalti. El avea să fie şi singurul jucător de la Al Nassr care a transformat şi la loviturile de departajare, pierdute de echipa sa, scor 1-3.