”O imagine şi un moment care nu mă caracterizează”. Bogdan Andone, reacţie fair-play, după ieşirea nervoasă din meciul cu Dinamo ”O imagine şi un moment care nu mă caracterizează”. Bogdan Andone, reacţie fair-play, după ieşirea nervoasă din meciul cu Dinamo
România, pe locul 7 după prima subdiviziune, la europeanul de la Rimini România, pe locul 7 după prima subdiviziune, la europeanul de la Rimini
Lovitură dată de FCSB! Jucătorul va semna pentru un salariu anual de aproape 500.000 de euro Lovitură dată de FCSB! Jucătorul va semna pentru un salariu anual de aproape 500.000 de euro
VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Calendarul ediţiei 2024-2025 a Cupei României. Modificări importante de regulament Calendarul ediţiei 2024-2025 a Cupei României. Modificări importante de regulament
Tempestini, gata să scrie o nouă filă de istorie şi în România: îl poate depăşi pe Titi Aur Tempestini, gata să scrie o nouă filă de istorie şi în România: îl poate depăşi pe Titi Aur

VIDEO | Alaves - Real Madrid 1-4. Galacticii fac show şi se apropie de liderul Atletico

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 23 ian 2021

Real Madrid a câştigat pe terenul lui Alaves, cu scorul de 4-1, într-un meci din etapa XX din La Liga. Partida s-a văzut în direct pe Look Sport. Pe banca ”galacticilor” nu a stat Zinedine Zidane, deoarece are Covid.

Soarta partidei s-a decis în prima repriză. Casemiro a deschis scorul în minutul 15, brazilianul a deviat cu capul, după un corner. Benzema a ieşit la rampă şi a majorat avantajul, cu o execuţie din interiorul careului, care l-a lăsat mască pe portarul Pacheco. În prelungiri, Hazard a reuşit să el să îşi treacă numele pe lista marcatorilor. Reuşita este o gură de oxigen pentru belgian, care în ultima perioadă a fost complet ieşit din formă.

Alaves a marcat golul de onoare, prin Joselu, iar la scurt timp diferenţa de trei goluri s-a restabilit, graţie lui Benzema, care a bifat ”dubla”. În urma acestui succes, Real Madrid se apropie la 4 puncte de liderul Atletico Madrid, în timp ce adversara de sâmbătă ocupă locul 17, la doar un punct de primul loc retrogradabil.

Alaves: Pacheco - Navarro, Laguardia, Lejeune, Duarte - Aguirregabiria, Battaglia, Pina, Rioja - Joselu, Mendez
Real Madrid: Courtois - Lucas, Militao, Varane, Mendy - Kroos, Casemiro, Modric - Asensio, Benzema, Hazard