Ianis Zicu, încântat de Ianis Hagi: "Cred că e între primii zece din lume la vârsta lui!" Ianis Zicu, încântat de Ianis Hagi: "Cred că e între primii zece din lume la vârsta lui!"
Adrian Ilie se implică din nou în fotbal. Clubul ajutat de fostul atacant al Generaţiei de Aur Adrian Ilie se implică din nou în fotbal. Clubul ajutat de fostul atacant al Generaţiei de Aur
Jorge Sampaoli a semnat cu Olympique Marseille până în 2023 Jorge Sampaoli a semnat cu Olympique Marseille până în 2023
OGC Nice, echipă antrenată de Adrian Ursea, a învins Rennes, scor 2-1, în Ligue 1
VIDEO EXCLUSIV | Transferul lui Măţan în MLS, contestat: "Nu e un mediu bun. Campionatul nu e potrivit" VIDEO EXCLUSIV | Transferul lui Măţan în MLS, contestat: "Nu e un mediu bun. Campionatul nu e potrivit"
EXCLUSIV | Stanciu şi Ianis, analizaţi la Fotbal Look: "Iese mai mult în evidenţă, trec mai multe mingi pe la el" EXCLUSIV | Stanciu şi Ianis, analizaţi la Fotbal Look: "Iese mai mult în evidenţă, trec mai multe mingi pe la el"

VIDEO | Alaves - Real Madrid 1-4. Galacticii fac show şi se apropie de liderul Atletico

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 23 ian 2021

Real Madrid a câştigat pe terenul lui Alaves, cu scorul de 4-1, într-un meci din etapa XX din La Liga. Partida s-a văzut în direct pe Look Sport. Pe banca ”galacticilor” nu a stat Zinedine Zidane, deoarece are Covid.

Soarta partidei s-a decis în prima repriză. Casemiro a deschis scorul în minutul 15, brazilianul a deviat cu capul, după un corner. Benzema a ieşit la rampă şi a majorat avantajul, cu o execuţie din interiorul careului, care l-a lăsat mască pe portarul Pacheco. În prelungiri, Hazard a reuşit să el să îşi treacă numele pe lista marcatorilor. Reuşita este o gură de oxigen pentru belgian, care în ultima perioadă a fost complet ieşit din formă.

Alaves a marcat golul de onoare, prin Joselu, iar la scurt timp diferenţa de trei goluri s-a restabilit, graţie lui Benzema, care a bifat ”dubla”. În urma acestui succes, Real Madrid se apropie la 4 puncte de liderul Atletico Madrid, în timp ce adversara de sâmbătă ocupă locul 17, la doar un punct de primul loc retrogradabil.

Echipele de start:

Alaves: Pacheco - Navarro, Laguardia, Lejeune, Duarte - Aguirregabiria, Battaglia, Pina, Rioja - Joselu, Mendez
Real Madrid: Courtois - Lucas, Militao, Varane, Mendy - Kroos, Casemiro, Modric - Asensio, Benzema, Hazard