Fraţii Maior, la start în a doua etapă din Campionatul Mondial de Raliuri
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-1, în direct la Prima Sport 1! Nistor egalează din penalty în prelungirile primei reprize VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-1, în direct la Prima Sport 1! Nistor egalează din penalty în prelungirile primei reprize
CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii
Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari
Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA
Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO

VIDEO | Alex Maxim, decisiv pentru Gaziantep. Românul a înscris al patrulea gol al sezonului

Superlig Publicat pe 26 dec 2021

Mijlocaşul Alexandru Maxim a marcat golul victoriei echipei Gaziantep în meciu câştigat în deplasare, scor 1-0, cu Rizespor, în etapa a 19-a a campionatului Turciei.

Maxim, care a fost titular, a marcat în minutul 44, când a transformat fără emoţii un penalty şi şi-a trecut în cont a patra reuşită a acestei stagiuni.
El a fost înlocuit în minutul 89, cu Ceylan.

Celălalt român de la Gaziantep, Alin Toşca, a fost integralist.

În clasament, Gaziantep este pe locul 8, cu 28 de puncte, iar Rizespor este pe locul 17, cu 17 puncte.