Oficialii Romei i-au decis viitorul lui De Rossi Oficialii Romei i-au decis viitorul lui De Rossi
Scandal în Brazilia. Ce a spus antrenorul unei echipe despre arbitra din camera VAR Scandal în Brazilia. Ce a spus antrenorul unei echipe despre arbitra din camera VAR
Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow
Radu Petrescu a fost delegat la un meci important Radu Petrescu a fost delegat la un meci important
Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor
NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA

VIDEO | ANDERLECHT TRECE DE GENK ÎN DERBY-UL MARILOR DEZAMĂGIRI DIN BELGIA

Video Publicat pe 22 dec 2019

Anderlecht s-a impus cu Genk, 2-0, într-un meci din etapa a 20-a a Jupiler League, în direct pe Look Sport 2. Olandezul Michel Vlap a reuşit „dubla” pentru gazde, în minutele 54 şi 61. La doar un minut după ce batavul a dus scorul la 2-0, Ianis Hagi a fost introdus la Genk în locul lui Bongonda. În schimb, Alexandru Chipciu a fost rezervă neutilizată la Andrelecht.

După acest succes, Anderlecht face 26 de puncte şi se află pe locul 10. De cealaltă parte, campioana en-titre, Genk, e două poziţii mai sus şi are 28 de puncte, însă ambele echipe reprezintă marile dezamăgiri în prima liga belgiană