Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

VIDEO | Andrei Chindriş a debutat cu gol pentru Santa Clara! Reuşită frumoasă, cu FC Porto

Stranieri Publicat pe 26 oct 2021

Debut perfect pentru Andrei Chindriş la Santa Clara! Fundaşul român de 22 de ani a fost doar rezervă până acum, asta într-un singur meci, dar a fost trimis pe teren din primul minut al confruntării cu FC Porto, din Cupa Ligii Portugaliei. A marcat în minutul 17!

Chindriş a înscris în urma unei lovituri de colţ, dar nu cu capul, aşa cum a obişnuit în Casa Liga 1, la FC Botoşani, ci cu piciorul. A reluat din întoarcere un balon respins greşit de fundaşii lui Porto.

Scorul la pauză chiar a fost decis de reuşita românului, iar în partea a doua s-au marcat trei goluri, două pentru Santa Clasa, una pentru FC Porto. În primă fază Ricardinho a făcut 2-0 pentru Santa Clara, iar apoi a marcat Taremi pentru Porto, în minutul 83. Scorul final a fost stabilit de da Cunha, în minutul 90+6.

Cupa Ligii Portugaliei se joacă în sistem grupe în primă fază, iar Santa Clasa a ajuns la 4 puncte în urma succesului.