VIDEO | ”Reacţia era pe măsură”. S-a implicat Dan Petrescu la meciul cu Farul? Francisc Dican a explicat situaţia VIDEO | ”Reacţia era pe măsură”. S-a implicat Dan Petrescu la meciul cu Farul? Francisc Dican a explicat situaţia
”Am avut foarte multe accidentări la juniori, dar Mister mi-a dat încredere”. Ionuţ Cojocaru, noua descoperire a lui Gică Hagi ”Am avut foarte multe accidentări la juniori, dar Mister mi-a dat încredere”. Ionuţ Cojocaru, noua descoperire a lui Gică Hagi
VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine” VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine”
VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart

VIDEO | Anglia a câştigat turneul celor Şase Naţiuni la rugby

Rugby Publicat de Andrei Ionascu pe 1 nov 2020

Anglia a câştigat Turneul celor Şase Naţiuni la rugby, după victoria clară cu Italia, scor 34-5, pe Stadio Olimpico din Roma, în ultima etapă a competiţiei. Reprezentativa Albionului a ocupat prima poziţie în clasamentul final, la egalitate de puncte cu Franţa, dar cu esaveraj superior.

Franţa a învins Irlanda, scor 35-27, pe Stade de France din Paris.

Englezii au intrat în posesia trofeului Six Nations pentru a treia oară în ultimii cinci ani.

Tot sâmbătă, Scoţia s-a impus în deplasare, scor 14-10, în faţa selecţionatei Ţării Galilor, campioana en titre.

Ediţia 2020 a Turneului celor Şase Naţiuni, începută în luna februarie, a fost perturbată de pandemia de coronavirus.