Cristiano Ronaldo a mai bifat două recorduri, după debutul Portugaliei la EURO 2020 Cristiano Ronaldo a mai bifat două recorduri, după debutul Portugaliei la EURO 2020
Dinamo nu-l mai poate ţine pe Paul Anton. Ce oferte are mijlocaşul ”câinilor” Dinamo nu-l mai poate ţine pe Paul Anton. Ce oferte are mijlocaşul ”câinilor”
LIVE BLOG EURO 2020, ziua 5 | Ungaria - Portugalia, ACUM, la Budapesta. Număr uriaş de spectatori! Franţa - Germania, de la ora 22:00 LIVE BLOG EURO 2020, ziua 5 | Ungaria - Portugalia, ACUM, la Budapesta. Număr uriaş de spectatori! Franţa - Germania, de la ora 22:00
VIDEO | Dinamo confirmă varianta insolvenţei, după ce fanii au negat-o vehement. Mario Nicolae: "Ne-ar ajuta să construim mai bine" VIDEO | Dinamo confirmă varianta insolvenţei, după ce fanii au negat-o vehement. Mario Nicolae: "Ne-ar ajuta să construim mai bine"
Istvan Fulop şi-a prelungit contractul cu Sepsi! Istvan Fulop şi-a prelungit contractul cu Sepsi!
Cum a comentat Ludovic Orban prezenţa în lojă la meciul de la EURO Cum a comentat Ludovic Orban prezenţa în lojă la meciul de la EURO

VIDEO | Arbitraj cu probleme în FC Botoşani - FCSB. Roman a fost faultat în careu, dar a primit cartonaş galben! FCSB a înscris dintr-un penalty inexistent

Liga I Publicat de Andrei Ionascu pe 6 mai 2021

Arbitrul Adrian Cojocaru a luat o decizie controversată în debutul reprizei secunde a meciului FC Botoşani - FCSB, în direct pe Look Sport+. La scorul de 2-1 pentru FCSB, FC Botoşani a avut un penalty clar, dar arbitrul i-a acordat cartonaş galben lui Mihai Roman pentru simulare. Ulterior, FCSB a primit un penalty pentru un fault inexistent şi a înscris.

Faza s-a petrecut în minutul 50, în colţul careului. Roman i-a depăşit pe Creţu şi Haruţ, apoi a fost faultat de către Creţu.

O altă decizie eronată a lui Adrian Cojocaru a venit în minutul 72, când FCSB a primit un penalty pentru un presupus fault al lui Chindriş asupra lui Darius Olaru. Pe reluare s-a observat că fundaşul echipei FC Botoşani s-a ferit să intervină asupra mijlocaşului de la FCSB, care a căzut în careu fără să fie lovit.

Olimpiu Moruţan a transformat lovitura de la 11 metri, iar FCSB a învins-o pe FC Botoşani cu 3-1.

Sursa foto: Sport Pictures