Edi Iordănescu, mesaj plin de emoţie după accidentarea lui Moruţan: ”Vom lupta şi pentru tine” Edi Iordănescu, mesaj plin de emoţie după accidentarea lui Moruţan: ”Vom lupta şi pentru tine”
VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
”E drama vieţii lui”. Finanţatorul unui club la care a evoluat Moruţan a spus lucrurilor pe nume ”E drama vieţii lui”. Finanţatorul unui club la care a evoluat Moruţan a spus lucrurilor pe nume
Kylian Mbappe a luat decizia! Poziţia pe care va juca starul francez: ”Va putea câştiga Liga Campionilor şi Balonul de Aur” Kylian Mbappe a luat decizia! Poziţia pe care va juca starul francez: ”Va putea câştiga Liga Campionilor şi Balonul de Aur”
Căpitanul Iker Muniain şi-a anunţat plecarea de la Athletic Bilbao Căpitanul Iker Muniain şi-a anunţat plecarea de la Athletic Bilbao
6 echipaje se întrec în prima etapă de Swift Cup a sezonului 6 echipaje se întrec în prima etapă de Swift Cup a sezonului

VIDEO | Arbitraj cu probleme în FC Botoşani - FCSB. Roman a fost faultat în careu, dar a primit cartonaş galben! FCSB a înscris dintr-un penalty inexistent

Superliga Publicat de Andrei Ionascu pe 6 mai 2021

Arbitrul Adrian Cojocaru a luat o decizie controversată în debutul reprizei secunde a meciului FC Botoşani - FCSB, în direct pe Look Sport+. La scorul de 2-1 pentru FCSB, FC Botoşani a avut un penalty clar, dar arbitrul i-a acordat cartonaş galben lui Mihai Roman pentru simulare. Ulterior, FCSB a primit un penalty pentru un fault inexistent şi a înscris.

Faza s-a petrecut în minutul 50, în colţul careului. Roman i-a depăşit pe Creţu şi Haruţ, apoi a fost faultat de către Creţu.

O altă decizie eronată a lui Adrian Cojocaru a venit în minutul 72, când FCSB a primit un penalty pentru un presupus fault al lui Chindriş asupra lui Darius Olaru. Pe reluare s-a observat că fundaşul echipei FC Botoşani s-a ferit să intervină asupra mijlocaşului de la FCSB, care a căzut în careu fără să fie lovit.

Olimpiu Moruţan a transformat lovitura de la 11 metri, iar FCSB a învins-o pe FC Botoşani cu 3-1.

Sursa foto: Sport Pictures