Pleacă Rrahmani din Giuleşti? Bergodi a făcut anunţul pe care toţi fanii Rapidului îl aşteptau Pleacă Rrahmani din Giuleşti? Bergodi a făcut anunţul pe care toţi fanii Rapidului îl aşteptau
Au bătut palma! Manchester City a realizat un transfer ce va intra în istorie Au bătut palma! Manchester City a realizat un transfer ce va intra în istorie
Discuţia dintre Edi Iordănescu şi Mircea Lucescu. ”Am ascultat, nu am intervenit în discuţia lor” Discuţia dintre Edi Iordănescu şi Mircea Lucescu. ”Am ascultat, nu am intervenit în discuţia lor”
Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua

VIDEO | Arbitrul Radu Petrescu, protagonistul meciului Hermannstadt - Gaz Metan Mediaş. Şi-a schimbat decizia de două ori în decurs de câteva minute

Superliga Publicat de Andrei Ionascu pe 27 apr 2021

Arbitrul Radu Petrescu a fost protagonistul meciului FC Hermannstadt - Gaz Metan Mediaş, din etapa a patra a play-out-ului Ligii 1, transmis în direct pe Look Sport. Petrişor Petrescu a înscris în minutul 31 pentru sibieni, după ce a pornit de la limita ofsaidului. Radu Petrescu a validat iniţial golul, apoi l-a anulat, apoi l-a validat din nou, după ce s-a consultat cu tuşierul.

Petrişor Petrescu a primit o minge în adâncime de la Claudiu Belu-Iordache şi a decis să şuteze din voleu de la 25 de metri, învingându-l pe portarul Răzvan Pleşca.

Radu Petrescu a arătat iniţial centrul terenului, iar jucătorii de la Hermannstadt au început să sărbătorească reuşita. Arbitrul asistent Andrei Antonie i-a transmis lui Radu Petrescu că jucătorul de la Hermannstadt se afla în poziţie de ofsaid în momentul în care a primit pasa, iar centralul a decis să anuleze reuşita.

În decurs de câteva minute, Radu Petrescu a revenit, în mod inexplicabil, la prima decizie: de a valida golul. Jucătorii de la Gaz Metan Mediaş au protestat vehement, iar antrenorul Mihai Teja a fost eliminat.

Gaz Metan Mediaş a câştigat meciul cu Hermannstadt, scor 2-1, după ‘dubla’ lui Valente (19’, 45+1’).