”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | ARSENAL A SCOS-O PE NAPOLI. EXECUŢIE GENIALĂ A FRANCEZULUI LACAZETTE

Video Publicat pe 19 apr 2019

Cu Vlad Chiricheş titular, Napoli nu a reuşit să întoarcă rezultatul cu Arsenal din tur. Prima ocazie de gol au avut-o englezii, prin Xhaka. Replica italienilor a fost pe măsură. Callejon a primit o pasă în careu, dar şutul a fost respins de Cech. În minutul 24, Milik a reuşit să înscrie. Arbitrul nu a validat, însă, golul pe motiv de offside. Câteva secunde mai târziu, Chiricheş a blocat un şut al tunarilor.

În cele din urmă, a venit şi golul, dar pentru Arsenal. Execuţia i-a aparţinut francezului Lacazette, din lovitură liberă. Callejon a avut o şansă de 1-1, dar balonul s-a dus pe lângă poartă.

A doua repriză a debutat cu o acţiune frumoasă a gazdelor. Insigne a pătruns în careu, i-a pasat lui Ruiz, dar acesta a tras peste poartă. O şansă şi mai mare a avut-o Milik, dar a ratat din apropiere. După 1-0 cu Napoli, Arsenal merge în semifinalele Europa League. Următorul adversar va fi Valencia. În prima manşă, tunarii s-au impus cu 2-0.