VIDEO | Farul - CFR Cluj 2-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Cojocaru marchează din nou VIDEO | Farul - CFR Cluj 2-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Cojocaru marchează din nou
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | AŞTEPTAREA A LUAT SFÂRŞIT. DUPĂ 13 ANI, ARSENAL E DIN NOU ÎNTR-O FINALĂ EUROPEANĂ

Video Publicat pe 10 mai 2019

După 13 ani, Arsenal va evolua din nou într-o finală continentală. Tunarii au trecut cu 4-2 de Valencia, în al doilea meci din semifinalele Europa League. Spaniolii au început mai bine, Gameiro deschizând scorul. Gazdele puteau face 2-0, dar şutul lui Rodrigo a fost blocat de colegul Gameiro. Rodrigo a tras apoi de la distanţă, dar mingea s-a dus pe lângă poartă. În minutul 16, Arsenal a restabilit egalitatea prin Aubameyang.

După revenirea de la cabine, londonezii au preluat conducerea prin golul lui Lacazette. Liliecii nu s-au lăsat. Gameiro a făcut 2-2, după ce apărarea oaspeţilor a fost ridiculizată. Reuşita lui Gameiro a fost urmată de ratarea lui Garay. În minutul 68, Aubameyang a readus-o pe Arsenal în avantaj. Tot gabonezul a închis şi tabela, cu o execuţie spectaculoasă. Arsenal se pregăteşte acum de finala de la Baku, unde va da peste rivala din oraş, Chelsea.