”Am cam exagerat”. L-a distrus pe Istvan Kovacs, dar acum şi-a domolit discursul ”Am cam exagerat”. L-a distrus pe Istvan Kovacs, dar acum şi-a domolit discursul
Maraton de şah în Times Square pentru un nou record mondial Maraton de şah în Times Square pentru un nou record mondial
Bogdan Lobonţ surprinde înainte de meciul cu FCSB. ”Eu nu pot să schimb nimic” Bogdan Lobonţ surprinde înainte de meciul cu FCSB. ”Eu nu pot să schimb nimic”
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele sunt în inferioritate numerică din minutul 24 VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gazdele sunt în inferioritate numerică din minutul 24
Rapidiştii s-au plictisit de derby-uri Rapidiştii s-au plictisit de derby-uri
Spectacolul Lord of the Dance se pregăteşte de o nouă sală plină pe 21 mai, la Bucureşti Spectacolul Lord of the Dance se pregăteşte de o nouă sală plină pe 21 mai, la Bucureşti

VIDEO | AŞTEPTAREA A LUAT SFÂRŞIT. DUPĂ 13 ANI, ARSENAL E DIN NOU ÎNTR-O FINALĂ EUROPEANĂ

Video Publicat pe 10 mai 2019

După 13 ani, Arsenal va evolua din nou într-o finală continentală. Tunarii au trecut cu 4-2 de Valencia, în al doilea meci din semifinalele Europa League. Spaniolii au început mai bine, Gameiro deschizând scorul. Gazdele puteau face 2-0, dar şutul lui Rodrigo a fost blocat de colegul Gameiro. Rodrigo a tras apoi de la distanţă, dar mingea s-a dus pe lângă poartă. În minutul 16, Arsenal a restabilit egalitatea prin Aubameyang.

După revenirea de la cabine, londonezii au preluat conducerea prin golul lui Lacazette. Liliecii nu s-au lăsat. Gameiro a făcut 2-2, după ce apărarea oaspeţilor a fost ridiculizată. Reuşita lui Gameiro a fost urmată de ratarea lui Garay. În minutul 68, Aubameyang a readus-o pe Arsenal în avantaj. Tot gabonezul a închis şi tabela, cu o execuţie spectaculoasă. Arsenal se pregăteşte acum de finala de la Baku, unde va da peste rivala din oraş, Chelsea.