VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii
Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie
Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro! Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro!
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin
Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri
Un antrenor din Superliga se află în negocieri: „Ambele părţi vrem” Un antrenor din Superliga se află în negocieri: „Ambele părţi vrem”

VIDEO | ASTRA A PLECAT CU TREI PUNCTE DE LA CRAIOVA. VEZI AUTOGOLUL CARAGHIOS AL LUI DONKOR

Superliga Publicat pe 5 mar 2019

Sezonul regulat al Ligii I s-a încheiat cu victoria Astrei pe terenul Craiovei. După o prima repriză frumoasă, dar fără goluri, jucătorii antrenaţi de Mangia au reuşit să marcheze prin Koljic. Imediat după această reuşită, gazdele au cedat iniţiativa şi consecinţa s-a văzut şi pe tabelă. Giurgiuvenii au egalat prin Llullaku, după o acţiune superbă pe partea dreaptă a lui Belu- Iordache. Oaspeţii nu s-au mulţumit cu o remiză şi au forţat golul doi. Acesta a venit cu un minut înainte de finalul timpului regulamentar, din devierea nefericită a lui Donkor. Astra încheie, astfel, sezonul regulat pe 4, cu 42 de puncte. Universitatea Craiova termină pe 3, cu 45 de puncte.