Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă un stadion modern. Guvernul ar putea avea o şedinţă pentru a demola vechea construcţie Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă un stadion modern. Guvernul ar putea avea o şedinţă pentru a demola vechea construcţie
Curg ofertele pentru Gigi Becali! Încă un fotbalist este aproape de transferul carierei Curg ofertele pentru Gigi Becali! Încă un fotbalist este aproape de transferul carierei
Adrian Mititelu, decizie finală cu privire la cedarea lui Juan Bauza la FCSB! ”El este transferabil” Adrian Mititelu, decizie finală cu privire la cedarea lui Juan Bauza la FCSB! ”El este transferabil”
Vlad Covaliu a câştigat titlul mondial al juniorilor la sabie masculin individual Vlad Covaliu a câştigat titlul mondial al juniorilor la sabie masculin individual
Istvan Kovacs l-a avertizat pe jucătorul Barcelonei înainte de partida cu PSG. Ce i-a transmis Istvan Kovacs l-a avertizat pe jucătorul Barcelonei înainte de partida cu PSG. Ce i-a transmis
Federaţia Palestiniană de Fotbal cere ca FIFA să impună sancţiuni Israelului Federaţia Palestiniană de Fotbal cere ca FIFA să impună sancţiuni Israelului

VIDEO | ASTRA CÂŞTIGĂ LA BOTOŞANI ŞI URCĂ PE LOC DE PLAY-OFF

Video Publicat pe 27 oct 2019

Astra reuşeşte să se impună la Botoşani, 2-1, la finele unui meci disputat, în care toate cele 3 goluri au fost marcate în repriza secundă. În direct pe LOOK PLUS, Budescu a deschis scorul pentru giurgiuveni, după o pasă excelentă de la Alibec, în minutul 51. Acelaşi Alibec a majorat diferenţa pe tabelă, în minutul 69,, dar moldovenii au răspuns prin Askovski, care a înscris în minutul 83.

A fost prea puţin pentru ca Botoşaniul să salveze măcar un punct, astfel că Astra s-a impus la final cu 2-1. După acest rezultat, giurgiuvenii acumulează 22 de puncte şi urcă pe locul 5, în timp ce FC Botoşani rămâne pe 7, cu 19 puncte, în afara locurilor care duc în play-off.