George Puşcaş a fost operat! Cât va lipsi atacantul român George Puşcaş a fost operat! Cât va lipsi atacantul român
Mesaj pentru Adrian Mititelu după haosul de la Craiova: ”O poate bate o echipă de Liga 3!”

Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek
VIDEO | Ploaia a creat mari probleme la Sibiu! Organizatorii au făcut eforturi mari pentru ca Hermannstadt - Petrolul să se joace VIDEO | Ploaia a creat mari probleme la Sibiu! Organizatorii au făcut eforturi mari pentru ca Hermannstadt - Petrolul să se joace
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Găman deschide scorul VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Găman deschide scorul
VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad

VIDEO | ASTRA VISEAZĂ LA O NOUĂ CUPĂ: "AM MUNCIT MULT ŞI NE BUCURĂM CĂ JUCĂM FINALA"

Video Publicat pe 25 apr 2019

După eliminarea lui CFR Cluj, Astra visează cu ochii deschişi la câştigarea Cupei României. Este a treia calificare a giurgiuvenilor în ultimul act al competiţiei. Trofeul l-au mai câştigat în 2014, după o finală cu FCSB.

"Ne-am dorit foarte mult să ajungem în finală. Am muncit mult pentru asta şi ne bucurăm că jucăm finala. Acum trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ şi să jucăm finala cât mai bine", a spus jucătorul Astrei, Denis Alibec.

"Astra e un club cu tardiţie în ultima perioadă, cu performanţe în istoria recentă. Pentru clubul nostru nu e o mare performanţă (calificarea în finala Cupei - n. red.), e o normalitate. Pentru mine, întradevăr, lucrurile sunt inedite. Simt o confuzie, o bucurie foarte mare în planul profesional", a declarat tehnicianul giurgiuvenilor, Costel Enache.