Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Atalanta – Lazio, 1-3. Cu Ştefan Radu integralist, romanii urcă pe loc de cupe europene

Serie A Publicat pe 31 ian 2021

Lazio a câştigat o deplasare extrem de dificilă pe terenul Atalantei, scor 1-3, în etapa a 20-a din Serie A.

Doar trei minute i-au trebuit lui Marusic să deschidă scorul printr-un veritabil eurogol, după ce a primit o pasă de la Ştefan Radu, care a evoluat pe durata întregii partide.

Correa, în minutul 51, a dus scorul la 0-2, iar Pasalic a redus din diferenţă pentru Atalanta în minutul 79, ceea ce părea a fi o relansare în joc a gazdelor. Nu a durtat mult însă, iar în minutul 82 Muriqi a restabilit diferenţa de două goluri la final prin reuşita sa şi a stabilit şi scorul final al partidei: Atalanta – Lazio 1-3.

În urma acestui rezultat, Atalanta coboară pe locul şapte în clasament. Pentru moment, Lazio se clasează pe locul cinci, poziţie ce duce în grupele Europa League. Totuşi, romanii pot fi depăşiţi în clasament de Napoli, dacă va învinge acasă Parma, echipa lui Dennis Man şi a lui Valentin Mihăilă. În această situaţie, Lazio ar coborî pe şase, loc ce duce în preliminariile Europa Conference League.

Alte rezultate din Serie A:

Spezia – Udinese 0-1

• A marcat: De Paul, în minutul 53, din penalti.
  • În minutul 75, autorul golului a fost eliminat.
  • Spre final, în minutul 86, a fost eliminat şi Saponara, de la Spezia.

Cagliari – Sassuolo 1-1

• Au marcat: Pedro 75’ / Boga 90’+5
  • Răzvan Marin a fost integralist la Cagliari şi a primit cartonaş galben în minutul 20. Marin a pasat decisiv la golul lui Joao Pedro.

Crotone – Genoa 0-3

• Au marcat: Destro 24’, 51’, Czyborra 30’
  • Denis Drăguş a fost rezervă la Crotone.

Partidele Napoli – Parma şi AS Roma – Hellas Verona se vor disputa tot duminică.