”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | Atalanta – Sassuolo 2-1, Fiorentina – Inter 1-3, în etapa a cincea din Serie A. Vlad Chiricheş şi Ionuţ Radu au fost rezerve

Serie A Publicat de Andrei Ionascu pe 21 sep 2021

Etapa a cincea din Serie A a debutat marţi, iar Atalanta şi Inter Milano au reuşit victorii, în direct pe canalele Look Sport. Fundaşul Vlad Chiricheş şi portarul Ionuţ Radu au fost rezerve pentru Sassuolo, respectiv Inter.

Atalanta s-a impus pe teren propriu cu Sassuolo, scor 2-1, în direct pe Look Sport 3. Toate golurile s-au înscris în prima repriză. Gosens (3’) şi Zappacosta (37’) au marcat pentru gazde, iar Berardi (44’) a semnat reuşita oaspeţilor.

Atalanta a strâns 10 puncte şi a urcat pe locul 4 în clasament.

În direct pe Look Sport 2, Inter Milano, campioana en-titre, a câştigat meciul din deplasare cu Fiorentina, scor 3-1, şi a urcat provizoriu pe primul loc în clasament.

Fiorentina a controlat prima repriză şi a condus la pauză, după reuşita lui Sottil din minutul 23.

Inter a reuşit două goluri rapide după debutul reprizei secunde, prin Darmian (52’) şi Dzeko (55’).

În minutul 78, Fiorentina a rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Gonzalez.

Reuşita lui Perisic din minutul 87 a stabilit scorul final al partidei, 3-1.

Inter Milano are patru victorii şi un egal după primele cinci etape din Serie A.