VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia
VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi
Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea” Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea”
”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri ”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri
Mesajul lui Bogdan Andone după ce FC Botoşani a bătut-o pe Dinamo: ”Suntem obişnuiţi cu presiunea asta!”

Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm” Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm”

VIDEO | Atât de simplu e fotbalul uneori. Cuplul Muller-Lewa a rezolvat singur meciul cu Biefeld. Bayern avea 3-0 încă de la pauză

Bayern Munchen Publicat pe 17 oct 2020

Bayern a făcut instrucţie în etapa a patra din Bundesliga. Bavarezii nu au întâmpinat probleme în meciul din deplasare cu Arminia Bielefeld, de care au trecut cu 4-1. În prima repriză a fost 3-0.

Bayern Munchen a marcat prin Muller (8), Lewandowski (26 şi 45+1), după care în partea a doua a mai redus turaţiile. Pe lista marcatorilor şi-a mai regăsit numele doar Muller (51). Pentru gazde a marcat Doan (58), iar în ultimele 30 de minute singurul eveniment notabil a fost eliminarea lui Tolisso, care a văzut roşu direct în minutul 76.

Echipa utilizată de Flick: Neuer – Pavard, Sule, Alaba, Hernandez – Tolisso, Goretzka – Muller – Gnabry, Lewandowski, Coman