Constantin Budescu, OUT de la Farul Constantin Budescu, OUT de la Farul
S-a schimbat arbitrul pentru FCSB - Rapid! Kovacs, „retrogradat” după Barcelona - PSG. Cine va fi la centrul partidei de pe „Arena Naţională” S-a schimbat arbitrul pentru FCSB - Rapid! Kovacs, „retrogradat” după Barcelona - PSG. Cine va fi la centrul partidei de pe „Arena Naţională”
Scoţienii au făcut anunţul! Ianis Hagi, pe picior de plecare: „Pare inevitabil” Scoţienii au făcut anunţul! Ianis Hagi, pe picior de plecare: „Pare inevitabil”
Curăţenie totală la Universitatea Craiova după venirea lui Gâlcă! Doar 5 jucători sunt de neatins Curăţenie totală la Universitatea Craiova după venirea lui Gâlcă! Doar 5 jucători sunt de neatins
Guvernul american va despăgubi gimnastele care au fost victimele lui Larry Nassar Guvernul american va despăgubi gimnastele care au fost victimele lui Larry Nassar
Moment inedit în Conference League! A primit două cartonaşe galbene,dar nu a fost eliminat Moment inedit în Conference League! A primit două cartonaşe galbene,dar nu a fost eliminat

VIDEO | ATENŢIE, FCSB! MLADA E ÎN FORMĂ EXCELENTĂ ÎNAINTEA RETURULUI. MESANOVIC A MARCAT 3 GOLURI ÎN POARTA SPARTEI PRAGA

Noutăți Publicat pe 12 aug 2019

Viitoarea adversara a celor de la FCSB, Mlada Boleslav, e pe cai mari înaintea returului de joi, din manşa a doua a turului 3 al Europa League. Aseară, cu Muris Mesanovic în formă de zile mari, Mlada s-a impus cu 4-3 în faţa lui Sparta Praga, într-un meci din campionatul Cehiei transmis în direct de Look SPORT.

Oaspeţii, cu Niţă, fostul portar al FCSB titular între buturi, s-au văzut conduşi încă din minutul 17, când Mesanovic a marcat dintr-un penalty. Echipa din capitala Cehiei a reuşit să restabilească egalitatea, 1-1, în minutul 29 prin Hancko, însă Mlada avea să intre la cabine la adăpostul unui avantaj minim, după ce acelaşi Mesanovic, aflat în zi de graţie, a înscris pentru 2-1, în minutul 38.

După pauză, Sparta a egalat din nou prin Tetteh, în minutul 74, însă Mesanovic şi-a readus echipa în avantaj, 3-2, în minutul 76. Finalul a fost dramatic. Mai întâi, oapeţii au restabilut egalitatea în minutul 87, prin Kozak, dat Mlada a lovit decisiv în minutele de prelungire. Mijlocaşul Lukas Budinsky a înscris când echipa sa avea mai multă nevoie de el, în minutul 93, iar Mlada a câştigat dramatic derby-ul cu Sparta şi se pregăteşte acum pentru returul cu FCSB, de joi, din turul 3 al premilinariilor Europa League.