Franţa anunţă un bilanţ de 31 de persoane grav rănite pe şantierele Jocurilor Olimpice Franţa anunţă un bilanţ de 31 de persoane grav rănite pe şantierele Jocurilor Olimpice
Florin Răducioiu a dat verdictul despre Dinamo: ”Sunt sigur de asta. Au pierdut nişte puncte incredibile!”

CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot
Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 1-0, în direct la Prima Sport 1! Omondi deschide scorul VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 1-0, în direct la Prima Sport 1! Omondi deschide scorul
Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie

VIDEO | Atletico Madrid e de neoprit! A învins Valencia cu 3-1 şi păstrează şapte puncte avans în fruntea LaLiga

La Liga Publicat pe 24 ian 2021

Atletico Madrid a trecut şi de Valencia, în runda cu numărul 20 din La Liga. Liderul campionatului Spaniei a învins la două goluri, 3-1, după ce a fost condus încă din startul meciului. Echipa lui Simeone a revenit însă şi a luat cele trei puncte.

”Liliecii” au marcat pentru 1-0 în minutul 11, prin Racic, care a fructificat pasa primită de la Gaya. Pânâ la pauză, la mijlocul primei părţi mai exact, minutul 23, Joao Felix a egalat, după pasa lui Lemar. Luis Suarez a fost cel care a deschis drumul madrilenilor către victorie.

La nouă minute de la reluarea părţii a doua, atacantul a înscris din pasa lui Felix. Atletico s-a mulţumit apoi să joace la trecerea timpului, în stilul caracteristic, şi a mai atacat doar când fazele i-au permis. Cu toate acestea, a marcat şi golul trei, prin Correa, în minutul 72.

Succesul o menţine pe Atletico Madrid pe primul loc în La Liga. A ajuns la şapte victorii la rând, are 47 de puncte în 18 meciuri şi are un avans de şapte puncte peste locul 2, Real Madrid. Rivalii din oraş, antrenaţi de Zinedine Zidane, au însă şi un meci mai mult. Podiumul în Spania este completat de Barcelona, 37 de puncte în 19 meciuri.

Valencia a rămas momentan pe locul 14, cu 20 de puncte în 20 de meciuri.

• Atletico Madrid: Oblak – Vrsaljko, Savic, Gimenez, Hermoso – Lemar, Koke, Llorente, Carrasco – Suarez, Felix
  • Valencia: Domenech – Correia, Diakhaby, Gabriel, Gaya – Musah, Soler, Racic, Cheryshev – Gomez, Vallejo