VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia
VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi
Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea” Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea”
”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri ”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri
Mesajul lui Bogdan Andone după ce FC Botoşani a bătut-o pe Dinamo: ”Suntem obişnuiţi cu presiunea asta!”

Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm” Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm”

VIDEO | ATLETICO, MAI BUNĂ DECÂT JUVENTUS. GIMENEZ ŞI GODIN L-AU LĂSAT PE RONALDO CU BUZA UMFLATĂ

Champions League Publicat pe 21 feb 2019

Atletico Madrid a făcut un pas mare spre sferturile Ligii, după 2-0 cu Juventus. Italienii puteau deschide scorul prin Cristiano Ronaldo, care a executat o lovitură liberă de la distanţă. Replica ibericilor a venit de la Thomas, care a tras din afara careului. Griezmann a avut o şansă şi mai mare, dar goalkeeperul lui Juventus a respins şutul din lovitură liberă al francezului. În startul reprizei a doua, Diego Costa a scăpat pe contraatac, dar a ratat incredibil din poziţie ideală. În minutul 52, Griezmann a încercat să înscrie din scăriţă, dar mingea a atins bara. Până la urmă, echipa lui Simeone a punctat prin Alvaro Morata. Bucuria celor de la Atletico nu a ţinut mult. În urma consultării probei video, golul lui Morata a fost anulat. Rivala Realului nu s-a lăsat, iar Jose Maria Gimenes a făcut 1-0. În minutul 82, echipa lui Ronaldo a mai primit o lovitură, atunci când Diego Godin a majorat avantajul. S-a terminat 2-0 pentru Atletico, iar returul de la Torino se anunţă extrem de disputat. A doua manşă este programată pe 12 martie.