VIDEO | Farul - CFR Cluj 2-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Cojocaru marchează din nou VIDEO | Farul - CFR Cluj 2-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Cojocaru marchează din nou
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | ATLETICO SE ÎMPIEDICĂ ÎN ŢARA BASCILOR. MADRILENII AU PIERDUT CU MODESTA EIBAR ŞI RATEAZĂ ŞANSA DE A SE APROPIA DE REAL ŞI BARCA

Video Publicat pe 19 ian 2020

Atletico Madrid s-a prezentat lamentabil în Ţara Bascilor, iar asta avea să o coste la final. În direct pe Look Sport, modesta Eibar, echipă aflată în lupta pentru evitarea retrogradării, s-a luat la trântă cu „balaurul” din capitală şi l-a răpus. A fost 2-0 pentru gazde, goluri marcate de Burgos, în minutul 10, şi Exposito, în ultimul minut regulamentar, o victorie meritată pe deplin.

După acest eşec, Atletico rămâne cu 35 de puncte şi e pe poziţia a treia în La Liga, însă ratează şansa de a se apropia de liderul Real (43 de puncte) şi de Barcelona (40). De cealaltă parte, Eibar are 22 de puncte şi se află pe locul 16.