Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor
NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României
Carlo Ancelotti, mesaj ferm după calificarea în semifinale! "Real nu moare niciodată" Carlo Ancelotti, mesaj ferm după calificarea în semifinale! "Real nu moare niciodată"
LIVE VIDEO | Real Madrid s-a calificat după 3-4 cu Man. City la loviturile de departajare! Bayern este cealaltă semifinalistă, după 1-0 cu Arsenal LIVE VIDEO | Real Madrid s-a calificat după 3-4 cu Man. City la loviturile de departajare! Bayern este cealaltă semifinalistă, după 1-0 cu Arsenal
VIDEO | Bayern îşi salvează sezonul! Kimmich îi duce pe bavarezi în semifinalele Ligii Campionilor VIDEO | Bayern îşi salvează sezonul! Kimmich îi duce pe bavarezi în semifinalele Ligii Campionilor

VIDEO | Au rupt blestemul! Dortmund, prima victorie acasă după trei eşecuri consecutive

Borussia Dortmund Publicat de Andrei Ionascu pe 3 ian 2021

Borussia Dortmund a câştigat meciul de pe teren propriu cu Wolfsburg, scor 2-0, în etapa a 14-a din Bundesliga, prima din 2021. 'Galben-negrii' au urcat pe locul 4 în clasament.

După o primă repriză echilibrată, Dortmund a deschis scorul în minutul 66, prin Akanji, în urma unui corner.

În minutul 90+1, Jason Sancho a stabilit scorul final.

Erling Haaland a jucat timp de 81 de minute şi a avut mai multe ocazii clare de gol, dar n-a reuşit să-l învingă pe portarul Casteels.

Tot astăzi în Bundesliga se joacă meciul Bayern Munchen - Mainz, în direct pe Look Sport.

Sursa foto: Twitter Dortmund