FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară
Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu
David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu

VIDEO | Au vrut să facă spectacol, dar i-a încurcat regulamentul. Schema "furată" de Ramos şi Benzema de la Ajax-ul lui Cruyff

Real Madrid Publicat pe 17 iul 2020

Real Madrid a cucerit al 34-lea titlu din istorie după ce a trecut cu 2-1 de Villarreal, graţie unei duble reuşite de Karim Benzema.

Francezul a reuşit al doilea gol din penalty, însă numai după ce lovitura iniţială a fost repetată.

La penalty-ul primit în minutul 74, jucătorii Realului au încercat să facă spectacol, cu o schemă "împrumutată" de la marea echipă a lui Ajax condusă din teren de Johan Cruyff. Ramos a pasat în lateral, pentru ca Benzema, venit din afara careului să înscrie. VAR a intervenit însă şi arbitrul a dictat repetarea penaltyului deoarece atacantul francez intrase în careu înainte ca Ramos să lovească mingea.

La repetare, Benzema a executat "clasic" şi a înscris pentru 2-0. Vezi mai jos faza.