Lăcrămioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de la Belgrd, în cadrul categoriei 54 de kilograme Lăcrămioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de la Belgrd, în cadrul categoriei 54 de kilograme
WADA a numit un procuror independent în cazul celor 23 de înotători chinezi depistaţi pozitiv în 2021 WADA a numit un procuror independent în cazul celor 23 de înotători chinezi depistaţi pozitiv în 2021
Fostul tenisman Boris Becker a scăpat de falimentul personal Fostul tenisman Boris Becker a scăpat de falimentul personal
Tibor Selymes a fost demis şi a răbufnit la adresa preşedintelui. ”El se tot chinuie săracul” Tibor Selymes a fost demis şi a răbufnit la adresa preşedintelui. ”El se tot chinuie săracul”
”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA ”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA
Zoltan Ritli, fostul portar al Stelei, a fost numit director tehnic Zoltan Ritli, fostul portar al Stelei, a fost numit director tehnic

VIDEO | Augsburg - Koln 2-3. Ondrej Duda a înscris un gol fabulos, asemănător celui reuşit de Zidane în finala Ligii Campionilor din 2002

Bundesliga Publicat de Andrei Ionascu pe 24 apr 2021

FC Koln a făcut un pas important către salvarea de la retrogradare, după victoria spectaculoasă din deplasare cu Augsburg, scor 3-2, în etapa a 31-a din Bundesliga, în direct pe Look Sport 2. Slovacul Ondrej Duda a reuşit un gol de senzaţie pentru Koln, care aduce aminte de execuţia ‘magică’ a lui Zinedine Zidane în finala Ligii Campionilor din 2002.

Koln a deschis scorul în minutul 8, prin Ondrej Duda, care a prins un voleu fantastic de la marginea careului. Se aseamănă cu reuşita lui Zidane din finala Champions League din 2002, când Real Madrid a trecut de Bayer Leverkusen, scor 2-1.

Până la pauză, Koln a mai înscris de două ori, prin Kainz (23’) şi acelaşi Duda (33’).

În repriza a doua, Augsburg a încercat să revină şi a marcat de două ori, prin Gumny (54’) şi Vargas (62’).

S-a încheiat 3-2 pentru Koln, care are două victorii consecutive şi a urcat pe locul de baraj.

Augsburg are patru meciuri la rând fără victorie şi se apropie de zona retrogradării.