VIDEO | Derby-ul ultimelor clasate din play-off, Clinceni - Botoşani, de la 17:30 pe Look Sport. Echipele de start VIDEO | Derby-ul ultimelor clasate din play-off, Clinceni - Botoşani, de la 17:30 pe Look Sport. Echipele de start
U Craiova vrea să dispute cu spectatori meciul cu CFR Cluj. Anunţul lui Sorin Cârţu U Craiova vrea să dispute cu spectatori meciul cu CFR Cluj. Anunţul lui Sorin Cârţu
Mihai Popescu, pregătit de duelurile cu Ianis Hagi din Scoţia: ”Să sperăm că ne vom întâlni” Mihai Popescu, pregătit de duelurile cu Ianis Hagi din Scoţia: ”Să sperăm că ne vom întâlni”
Primul jucător care pleacă din Gruia: Golofca, vândut de CFR la Sepsi! Primul jucător care pleacă din Gruia: Golofca, vândut de CFR la Sepsi!
"Va fi o revoluţie forţată!". Ce scriu italienii despre viitorul lui Man şi Mihăilă "Va fi o revoluţie forţată!". Ce scriu italienii despre viitorul lui Man şi Mihăilă
Trei reveniri de senzaţie la naţionala României şi cinci nume grele lipsă! Stranierii convocaţi de Mirel Rădoi Trei reveniri de senzaţie la naţionala României şi cinci nume grele lipsă! Stranierii convocaţi de Mirel Rădoi

VIDEO | Augsburg - Koln 2-3. Ondrej Duda a înscris un gol fabulos, asemănător celui reuşit de Zidane în finala Ligii Campionilor din 2002

Bundesliga Publicat de Andrei Ionascu pe 24 apr 2021

FC Koln a făcut un pas important către salvarea de la retrogradare, după victoria spectaculoasă din deplasare cu Augsburg, scor 3-2, în etapa a 31-a din Bundesliga, în direct pe Look Sport 2. Slovacul Ondrej Duda a reuşit un gol de senzaţie pentru Koln, care aduce aminte de execuţia ‘magică’ a lui Zinedine Zidane în finala Ligii Campionilor din 2002.

Koln a deschis scorul în minutul 8, prin Ondrej Duda, care a prins un voleu fantastic de la marginea careului. Se aseamănă cu reuşita lui Zidane din finala Champions League din 2002, când Real Madrid a trecut de Bayer Leverkusen, scor 2-1.

Până la pauză, Koln a mai înscris de două ori, prin Kainz (23’) şi acelaşi Duda (33’).

În repriza a doua, Augsburg a încercat să revină şi a marcat de două ori, prin Gumny (54’) şi Vargas (62’).

S-a încheiat 3-2 pentru Koln, care are două victorii consecutive şi a urcat pe locul de baraj.

Augsburg are patru meciuri la rând fără victorie şi se apropie de zona retrogradării.