Egal pentru contracandidate. VIDEO | Dinamo - Poli Iaşi 1-1, după două goluri din penalty Egal pentru contracandidate. VIDEO | Dinamo - Poli Iaşi 1-1, după două goluri din penalty
Derby în Bănie! U Craiova - FCSB, live pe Look Plus de la ora 21:00. Echipele de start Derby în Bănie! U Craiova - FCSB, live pe Look Plus de la ora 21:00. Echipele de start
Ovidiu Haţegan arbitrează meciul CFR Cluj – Gaz Metan Mediaş
Ieşenii, protest virtual la pauză: "Rugăm un oficial NBA să se pronunţe". VIDEO | Faza pe care o acuză Ieşenii, protest virtual la pauză: "Rugăm un oficial NBA să se pronunţe". VIDEO | Faza pe care o acuză
Întăriri pentru Bergodi! Transferul rezolvat de Rotaru în ziua derby-ului cu FCSB Întăriri pentru Bergodi! Transferul rezolvat de Rotaru în ziua derby-ului cu FCSB
Pancu, o nouă răbufnire la arbitraj, după meciul controversat cu Petrolul.  ”Rupe un echilibru, se creează o stare de nervozitate în tabăra noastră” Pancu, o nouă răbufnire la arbitraj, după meciul controversat cu Petrolul. ”Rupe un echilibru, se creează o stare de nervozitate în tabăra noastră”

VIDEO | Avem cele 4 semifinaliste ale Cupei! FCSB câştigă dramatic la Sibiu şi rămâne în cursa pentru trofeu

Fotbal Publicat pe 5 mar 2020

FCSB s-a  calificat în semifinalele Cupei României, după ce s-a impus în această seară, la Sibiu, 2-1 cu Hermannstadt.

Toate cele trei goluri ale partidei au fost reuşite în repriza secundă. Debeljuh, în minutul 75, a deschis scorul pentru gazde, însă autogolul lui Dobrosavlevici, din minutul 84, i-a readus pe bucureşteni în joc. Într-un final dramatic, Coman a înscris golul victoriei, cu un minut înainte de ultimul fluier al arbitrului şi a calificat-o pe FCSB în semifinale Cupei, acolo unde o aşteaptă marea rivală Dinamo, alături de Sepsi şi Poli Iaşi.