Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV
Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul” Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul”
David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5 David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5

VIDEO | Balaj confirmă excluderea lui Alibec de la CFR: "E regretabil ce a făcut!" Mesaj pentru atacant

CFR Cluj Publicat de Răzvan Cîrceag pe 30 nov 2021

Denis Alibec a plecat la vestiare în jurul minutul 70 al partidei CFR Cluj - Academica Clinceni, scor 2-0, fiind nemulţumit de faptul că nu a fost introdus în teren. Din cauza acestui gest, Dan Petrescu a decis să-l excludă din lot pe atacant.

Cristi Balaj, preşedintele CFR-ului, a confirmat informaţia şi a oferit detalii despre ce urmează în cazul atacantului. Oficialul campioanei se aşteaptă la o reacţie pozitivă din partea lui Alibec.

„Dacă Alibec a fost nemulţumit de faptul că a fost rezervă cu Clinceni, şi a avut această reacţie, este regretabil din punctul nostru de vedere. Nu putem decât să sprijinim antrenorul. Eu am o relaţie bună cu Alibec, eu sunt cel care i-a comunicat decizia lui Petrescu. Ar trebui să fie un moment motivant, din punctul meu de vedere”, a declarat Balaj, pentru Look Sport.