Dinamo a pregătit o surpriză copiilor la meciul cu Petrolul Dinamo a pregătit o surpriză copiilor la meciul cu Petrolul
FCSB ar putea suferi pierderi masive. Cel puţin cinci jucători sunt pe picior de plecare FCSB ar putea suferi pierderi masive. Cel puţin cinci jucători sunt pe picior de plecare
Xabi Alonso a decis unde va antrena sezonul viitor! Xabi Alonso a decis unde va antrena sezonul viitor!
Revenire de senzaţie la naţională? Un veteran e propus pentru postul de fundaş stânga. ”E posibil să se gândească” Revenire de senzaţie la naţională? Un veteran e propus pentru postul de fundaş stânga. ”E posibil să se gândească”
Fost ofiţer în armata franceză, despre riscurile de securitate la JO: ”Există ameninţări tot timpul. Nu poţi să te opreşti să respiri doar pentru că eşti ameninţat” Fost ofiţer în armata franceză, despre riscurile de securitate la JO: ”Există ameninţări tot timpul. Nu poţi să te opreşti să respiri doar pentru că eşti ameninţat”
Flavio Briatore, operat pe inimă la Milano după descoperirea unei tumori benigne Flavio Briatore, operat pe inimă la Milano după descoperirea unei tumori benigne

VIDEO | BARCELONA A FĂCUT SPECTACOL CU DORTMUND ŞI SE CALIFICĂ ÎN FAZA URMĂTOARE A UEFA CHAMPIONS LEAGUE. REZULTATELE SERII

Champions League Publicat pe 28 nov 2019

Barcelona s-a impus fără probleme pe teren propriu, 3-1 cu Borussia Dortmund, în grupa F din UEFA Champions League. În direct pe Look Plus, Suarez a deschis scorul în minutul 29, iar Messi a majorat diferenţa după doar 4 minute. În repriza secundă, francezul Griezmann a făcut 3-0, în minutul 67, după care nemţii au marcat golul de onoare prin Sancho, în minutul 77.

În celălalt meci al grupei, la Praga, Slavia a fost învinsă de Inter, 1-3. Golurile au fost marcate de Soucek '37 (penalty), respectiv Martinez '19 şi '88 şi Lukaku '81. Românul Nicolae Stanciu a evoluat titular la gazde, dar a fost înlocuit încă din minutul 58 cu Ibrahim Traore.

În derby-ul grupei E, Liverpool şi Napoli au terminat la egalitate, 1-1. În direct pe Look Sport, italienii au deschis scorul prin Mertens, în minutul 21, dar gazdele au restabilit egalitatea prin Lovren, în minutul 66. În celălalt meci al grupei, Salzburg a făcut instrucţie cu Genk, 4-1 chiar în Belgia. Ianis Hagi a fost rezervă la belgieni şi a evoluat doar în ultimele 10 minute. După această victorie, Salzburg păstrează şanse de calificare în faza următoare a UEFA Champions League.

În ultima etapă a grupelor, austriecii vor înfrunta pe teren propriu Liverpool. Cu o victorie fie şi la limită, dar cu condiţia să nu încaseze mai mult de două goluri, Salzburg se califică mai departe şi o poate chiar elimina pe deţinătoarea Champions League, dacă Napoli câştigă cu Genk, în celălalt meci al grupei. Ultima etapă este programată pe 10 decembrie.

În grupa G, Leipzig a smuls in extremis o remiză pe teren propriu, 2-2 cu Benfica. Golurile au fost marcate de Forsberg 89', 90+6', respectiv Pizzi 20' şi Vinicius 59'. Cu acest rezultat de egalitate, nemţii se menţin în fruntea grupei, în timp ce portughezii sunt ca şi eliminaţi.

În celălalt meci al grupei G, Zenit Sankt Petersburg a învins-o neaşteptat pe Lyon, 2-0. Golurile ruşilor au fost marcate de Dzyuba (minutul 42) şi Ozdoev (84) Echipa la care Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă şi în această seară riscă să piardă acum calificarea în faza următoare a competiţiei. Lyon a căzut pe locul 3 şi are 7 puncte, la fel ca şi Zenit, dar ruşii au avantajul meciurilor directe, după ce au reuşit să scoată un egal în tur, în Franţa (1-1).

Valencia şi Chelsea au terminat la egalitate, 2-2, în grupa G. În direct pe Look Plus, gazdele au marcat primele prin Soler, în minutul 41, dar bucuria lor nu a ţinut mult. Oaspeţii au egalat doar un minut mai târziu prin Kovacic, iar la 5 minute după pauză au preluat conducerea, graţie reuşitei lui Pulisic. Wass a reuşit să readucă egalitatea pe tabela de marcaj cu 8 minute înainte de final şi a stabilit rezultatul final.

În celălalt meci al grupei, Ajax s-a impus cu 2-0 pe terenul lui Lille şi a preluat şefia clasamentului. În direct pe Look Sport 3, Ziyech a deschis scorul rapid, încă din minutul 2, facilitând victoria olandezilor. Promes a lămurit lucrurile în minutul 59, iar Ajax pleacă din Franţa cu toate punctele.