Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow
Radu Petrescu a fost delegat la un meci important Radu Petrescu a fost delegat la un meci important
Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor
NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României
Carlo Ancelotti, mesaj ferm după calificarea în semifinale! "Real nu moare niciodată" Carlo Ancelotti, mesaj ferm după calificarea în semifinale! "Real nu moare niciodată"

VIDEO | BARCELONA CÂŞTIGĂ CU ALAVES ŞI ÎŞI CONSOLIDEAZĂ PRIMUL LOC ÎN LA LIGA

La Liga Publicat pe 21 dec 2019

Barcelona s-a impus în această seară fără prea mari bătăi de cap, 4-1 cu Alaves, într-un meci din etapa a 18-a din La Liga. În direct pe Look Plus, catalanii au deschis scorul încă din primul sfert de oră, când Suarez l-a găsit excelent pe Griezmann, iar acesta l-a învins pe Pacheco cu un şot de la 13-14 metri. În ultimul minut al primei reprize, acelaşi Suarez i-a pasat lui Vidal, iar acesta a făcut 2-0.

După reluare, oaspeţii au reuşit să reducă din handicap prin Pons, în minutul 56. Alaves a încercat să pună presiune pe catalani şi să obţină mai mult, însă cei care au înscris în continuare au fost tot fotbaliştii Barcelonei. Suarez a dat a treia pasă de gol în acest meci, iar Messi a făcut 3-1, în minutul 69, după care uruguayanul a stabilit scorul final, 4-1, în minutul 75, când a transformat un penalty.

După acest succes, Barcelona acumulează 39 de puncte, cu 3 mai multe decât Real, şi este lider în La Liga. Madrilenii au însă un meci mai puţin, iar mâine, de la 22.00, în direct pe Look Sport, vor juca în compania lui Athletic Bilbao.