OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni
Bomba momentului în fotbalul mondial! Zidane şi încă un mega star francez vin la pachet din vară la unul dintre cele mai puternice cluburi din istorie

Presa bască a reacţionat după evoluţiile lui Ianis Hagi la naţională: „În scădere în ultimele luni” Presa bască a reacţionat după evoluţiile lui Ianis Hagi la naţională: „În scădere în ultimele luni”
VIDEO | Grigor Dimitrov îl răpune pe Carlos Alcaraz în sferturile de finală ale turneului de la Miami VIDEO | Grigor Dimitrov îl răpune pe Carlos Alcaraz în sferturile de finală ale turneului de la Miami
Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul
VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League

VIDEO | BARCELONA CÂŞTIGĂ, DUPĂ O FAZĂ CONTROVERSATĂ, PE TERENUL ULTIMEI CLASATE ÎN LA LIGA. VIDAL A MARCAT GOLUL VICTORIEI DIN OFSAID

La Liga Publicat pe 23 nov 2019

Barcelona s-a impus pe terenul lui Leganes, 2-1, la finele unui meci disputat, din care catalanii riscau să iasă şifonaţi. În direct pe Look Plus, En Nesyri a deschis scorul pentru gazde încă din minutul 12. Luis Suarez a reuşit să restabilească egalitatea, în minutul 52, iar golul victoriei oaspeţilor a fost reuşit de Arturo Vidal, cu 10 minute înainte de final. Gazdele au reclamat ofsaid la această fază şi pe bună dreptate, însă arbitrul a fost de neclintit.

După acest rezultat, Barcelona acumulează 28 de puncte şi se distanţează la 3 puncte de Real Madrid, însă echipa lui Zidane are un meci mai puţin disputat. De cealaltă parte, Leganes este ultima în clasament şi are abia 6 şpuncte.