VIDEO | BARCELONA E PE VAL! A DEFILAT CU LYON ȘI ÎȘI CONTINUĂ MARȘUL SPRE TROFEU - LOOKSPORT
Champions League Noutăți Video

FC Barcelona s-a distrat în returul cu Lyon, din optimile Champions League. Francezii sperau la o minune, după 0-0 acasă, dar visul a ținut doar până în minutul 15. Suarez a fost faultat în careu și catalanii au primit penalty. Messi a transformat lovitura de pedeapsă într-un stil spectaculos. Reușita argentinianului a fost urmată de cea a lui Coutinho. În minutul 57, oaspeții au redus din diferență prin Tousart. Speranțele lui Lyon au fost, însă, spulberate de Messi, care a realizat dubla. Tot Messi a contribuit la golul de 4-1 al lui Pique. S-a terminat 5-1 pentru Barcelona, Dembele fiind servit excelent de Messi. Echipa lui Valverde se pregătește acum de sferturile Ligii. Tragerea la sorți pentru faza următoare va fi vineri.