Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

VIDEO | Barcelona – Elche 3-0. Messi a reuşit o ‘dublă’ şi este golgheterul LaLiga, cu 18 reuşite

Barcelona Publicat de Andrei Ionascu pe 24 feb 2021

FC Barcelona a câştigat meciul de pe teren propriu cu Elche, scor 3-0, în direct pe Look Sport, într-o restanţă din prima etapă a LaLiga. Leo Messi a înscris două goluri şi l-a depăşit pe fostul coechipier Luis Suarez în fruntea clasamentului marcatorilor din Spania.

La pauză, scorul a fost 0-0. Messi a înscris în minutele 48 şi 69, după ce s-a distrat cu apărarea oaspeţilor.

În minutul 73, Jordi Alba a marcat pentru 3-0, după acţiunea excelentă a lui Braithwaite.

FC Barcelona continuă parcursul foarte bun în LaLiga, fiind neînvinsă din 5 decembrie 2020.

Echipa antrenată de către Ronald Koeman ocupă locul 3 în clasament, la două puncte de Real Madrid şi la cinci puncte de Atletico Madrid.