VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public sprijin financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public sprijin financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”La cum suntem plătiţi, cred că trebuie să dea mai mult”. Ioan Ovidiu Sabău şi-a criticat dur jucătorii VIDEO | ”La cum suntem plătiţi, cred că trebuie să dea mai mult”. Ioan Ovidiu Sabău şi-a criticat dur jucătorii
VIDEO | Chipciu, afectat de ratarea Cupei. ”E dureros, ai sentimente contradictorii după un astfel de meci” VIDEO | Chipciu, afectat de ratarea Cupei. ”E dureros, ai sentimente contradictorii după un astfel de meci”
EXCLUSIV | Concluzia trasă imediat după semifinala Cupei României. „Mi s-a părut echipa care nu şi-a dorit la fel acestă calificare” EXCLUSIV | Concluzia trasă imediat după semifinala Cupei României. „Mi s-a părut echipa care nu şi-a dorit la fel acestă calificare”
Calificări dramatice pentru Fiorentina şi Aston Villa în semifinalele Conference League Calificări dramatice pentru Fiorentina şi Aston Villa în semifinalele Conference League

VIDEO | BARCELONA NU SE REGĂSEŞTE NICI DUPĂ PLECAREA LUI VALVERDE! CATALANII AU FOST DOMINAŢI CLAR ŞI ÎNVINŞI DE VALENCIA

La Liga Publicat pe 25 ian 2020

Barcelona a avut un meci de coşmar la Valencia, terminat prost, 0-2. În direct pe Look Plus, „liliecii” au făcut probabil cel mai bun joc din acest sezon şi au dominat-o clar pe Barcelona. Au ratat şi un penalty prin Gomez (minutul 12) şi au irosit o sumedenie de ocazii, dar chiar şi aşa au înscris de două ori, fără să primească gol.

Acelaşi Gomez s-a aflat la originea primului gol după ce şutul său a fost deviat în propria poartă de Alba (minutul 48). Şi tot Gomez a stabilit scorul final, 2-0, în minutul 77, iar Barcelona suferă a patra înfrângere în acest sezon, după doar 21 de meciuri.

Totuşi, catalanii rămân cel puţin deocamdată pe primul loc cu 43 de puncte, la fel ca şi Real Madrid, dar cu un golaveraj superior. Madrilenii au însă un meci mai puţin disputat şi vor înfrunta pe Valladolid, duminică, de la ora 22.00, în direct pe Look Sport. Real are nevoie de o simplă remiză pentru a urca pe primul loc. De cealaltă parte, Valencia, echipa care a învins azi Barcelona, este a cincea în calsament. „Liliecii” au 34 de puncte.