VIDEO | Un fotbalist de la Malaga şi-a vândut tricoul de joc VIDEO | Un fotbalist de la Malaga şi-a vândut tricoul de joc
Oficialii Romei i-au decis viitorul lui De Rossi Oficialii Romei i-au decis viitorul lui De Rossi
Scandal în Brazilia. Ce a spus antrenorul unei echipe despre arbitra din camera VAR Scandal în Brazilia. Ce a spus antrenorul unei echipe despre arbitra din camera VAR
Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow
Radu Petrescu a fost delegat la un meci important Radu Petrescu a fost delegat la un meci important
Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor

VIDEO | BARCELONA SE ÎMPIEDICĂ DIN NOU. CATALANII NU AU REUŞIT SĂ BATĂ O NOU-PROMOVATĂ

Video Publicat pe 31 aug 2019

Barcelona nu se regăseşte în acest debut de sezon şi are numai 4 puncte după 3 etape. Azi, catalanii nu au reuşit să se impună pe terenul nou-promovatei Osasuna.

Gazdele au deschis scorul prin Roberto Torres, în minutul 7, iar Barcelona a avut nevoie de o repriză întreagă ca să restabilească egalitate. A reuşit să o facă în cele din urmă prin rezerva Anssumane Fati, în minutul 51. Şi tot o rezervă, brazilianul Arthur, i-a adus pe catalani în avantaj, în minutul 64. Roberto Torres a readus egalitatea pe tabela de marcaj cu 10 minute înainte de final, când a transformat un penalty şi a stabilit rezultatul final, 2-2.

După 3 etape, Barcelona e abia a şaptea în La Liga, cu doar 4 puncte, în timp ce Osasuna se află pe locul 5, cu 5 puncte. Lider în clasamentul provizoriu este Sevilla, care are 7 puncte.