Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul
VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League
VIDEO | Sepsi - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ardelenii, obligaţi să câştige pentru a se apropia de lider VIDEO | Sepsi - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ardelenii, obligaţi să câştige pentru a se apropia de lider
Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!” Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!”
Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale

VIDEO | BARCELONA SE ÎMPIEDICĂ ÎN ŢARA BASCILOR! CATALANII AU REUŞIT DOAR O REMIZĂ LA SAN SEBASTIAN ŞI RISCĂ SĂ FIE DEPĂŞIŢI ÎN CLASAMENT DE REAL MADRID

La Liga Publicat pe 14 dec 2019

Barcelona a terminat la egalitate cu Real Sociedad, 2-2, într-un meci disputat la San Sebastian şi transmis în direct de Look Plus. Bascii au deschis scorul în minutul 12, când Mikel Oyarzabal a transformat un penalty. Barcelona a reuşit să egaleze pe final de repriză, când Suarez l-a văzut excelent pe Griezmann, iar fracezul a înscris după o cursă spectaculoasă. Şi tot catalanii au marcat în minutul 49, când Suarez a avut de îndeplinit o simplă formalitate, după o pasă ideală primită de la Messi.

Numai că gazdele au revenit şi au smuls un punct, graţie reuşitei suedezului Alexander Isak, din minutul 62. Pe final, Barcelona a cerut penalty, la o fază la care se pare că Llorente l-a tras de tricou pe Pique, însă arbitrul partidei a făcut semn ca jocul să continue.

După acest rezultat de egalitate, Barcelona se află în continuare pe primul loc. Catalanii acumulează 35 de puncte, cu unul mai mult decât Real Madrid, însă au un meci în plus. Astfel, dacă madrilenii vor câştiga mâine, pe terenul Valenciei, vor trece pe primul loc. De partea cealaltă, Real Sociedad face 28 de puncte după această remiză şi se află pe poziţia a patra.