George Puşcaş a fost operat! Cât va lipsi atacantul român George Puşcaş a fost operat! Cât va lipsi atacantul român
Mesaj pentru Adrian Mititelu după haosul de la Craiova: ”O poate bate o echipă de Liga 3!”

Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek
VIDEO | Ploaia a creat mari probleme la Sibiu! Organizatorii au făcut eforturi mari pentru ca Hermannstadt - Petrolul să se joace VIDEO | Ploaia a creat mari probleme la Sibiu! Organizatorii au făcut eforturi mari pentru ca Hermannstadt - Petrolul să se joace
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Găman deschide scorul VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Găman deschide scorul
VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad

Europa League Publicat pe 6 aug 2020

Bayer Leverkusen a câştigat pe teren propriu, cu Glasgow Rangers, la care Ianis Hagi a fost rezervă şi a intrat pe teren în minutul 60.

Nemţii au început tare partida, iar în minutul 16 Havertz a zguduit bara. Tânărul fotbalist a avut cea mai mare ocazie a primei părţi, care a reprezentat preambulul pentru actul secund, în care Leverkusen a marcat, prin Diaby, mijlocaşul central francez a fost lansat impecabil de Aranguiz şi a punctat cu un şut în forţă, din interiorul careului.

La scurt timp, Havertz a avut şansa de a majora scorul, dar McGregor a salvat cu un reflex de senzaţie. În minutul 60 a intrat Ianis Hagi pe teren, dar nu a putut modifica soarta partidei.

Leverkusen se califică în sferturile de finală ale Europa League, cu scorul de 4-1 la general.

Echipele de start:

Bayer: Hradecky - L. Bender (77 Tah), Tapsoba, S. Bender (68 Dragovic), Sinkgraven - Aranguiz, Palacios - Wirtz (69 Baumgartlinger), Havertz, Diaby (68 Bailey) - Volland

Rangers: McGregor - Tavernieri (77 Patterson), Goldson, Helander, Barisic - Aribo, Jack, Barker (60 Hagi) - Davis (66 Arfield), Kent (66 Jones)- Morelos (77 Stewart).