VIDEO | BAYERN CÂȘTIGĂ GREU LA PADERBORN, DAR PROFITĂ DE EȘECUL LUI LEIPZIG ȘI URCĂ PE PRIMA POZIȚIE ÎN BUNDESLIGA - LOOKSPORT
Bundesliga Noutăți Video

Bayern Munchen s-a implus în deplasare, 3-2 cu Paderborn, în direct pe LOOK SPORT 2. Gnabry a spart gheața pentru bavarezi în minutul 15, iar Coutinho a majorat diferența, însă gazdele au revenit în joc după ce Proger a marcat pentru 1-2, în minutul 68. Apoi, Lewandowski a refăcut diferența de două goluri (minutul 79), însă Collins a readus pe Paderborn în joc (84).

Ultimele minute au fost complicate, însă bavarezii au reușit să se impună și revin pe primul loc în Bundesliga cu 14 puncte, profitând de înfrângerea neașteptată suferită de Leipzig, pe propriul teren, 1-3 cu Schalke 04. În schimb, Paderborn este ultima cu numai un punct adunat după primele 6 etape va avea viață grea în tentativa de a evita retrogradarea.