Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

VIDEO | BAYERN CÂŞTIGĂ GREU LA PADERBORN, DAR PROFITĂ DE EŞECUL LUI LEIPZIG ŞI URCĂ PE PRIMA POZIŢIE ÎN BUNDESLIGA

Video Publicat pe 28 sep 2019

Bayern Munchen s-a implus în deplasare, 3-2 cu Paderborn, în direct pe LOOK SPORT 2. Gnabry a spart gheaţa pentru bavarezi în minutul 15, iar Coutinho a majorat diferenţa, însă gazdele au revenit în joc după ce Proger a marcat pentru 1-2, în minutul 68. Apoi, Lewandowski a refăcut diferenţa de două goluri (minutul 79), însă Collins a readus pe Paderborn în joc (84).

Ultimele minute au fost complicate, însă bavarezii au reuşit să se impună şi revin pe primul loc în Bundesliga cu 14 puncte, profitând de înfrângerea neaşteptată suferită de Leipzig, pe propriul teren, 1-3 cu Schalke 04. În schimb, Paderborn este ultima cu numai un punct adunat după primele 6 etape va avea viaţă grea în tentativa de a evita retrogradarea.