O echipă de tradiţie riscă să intre în insolvenţă pentru o datorie mare! Comunicatul oficial O echipă de tradiţie riscă să intre în insolvenţă pentru o datorie mare! Comunicatul oficial
S-a decis soarta lui Ter Stegen. Ce se întâmplă cu portarul din vară S-a decis soarta lui Ter Stegen. Ce se întâmplă cu portarul din vară
Dezvăluiri de senzaţie ale fratelui lui Pep Guardiola. Unde poate ajunge după plecarea de la Manchester City Dezvăluiri de senzaţie ale fratelui lui Pep Guardiola. Unde poate ajunge după plecarea de la Manchester City
Tensiunile la preluare lui Newcastle de către saudiţii care vor să ducă echipa în Champions League. ”Nu sunt de acord ca antrenorii sau suporterii să ia decizia” Tensiunile la preluare lui Newcastle de către saudiţii care vor să ducă echipa în Champions League. ”Nu sunt de acord ca antrenorii sau suporterii să ia decizia”
Southampton i-a prelungit contractul managerului Ralph Hasenhüttl pentru încă 4 ani Southampton i-a prelungit contractul managerului Ralph Hasenhüttl pentru încă 4 ani
Karl-Heinz Rummenigge nu îl mai vrea pe Coutinho la Bayern. Declaraţia tranşantă a acestuia Karl-Heinz Rummenigge nu îl mai vrea pe Coutinho la Bayern. Declaraţia tranşantă a acestuia

VIDEO | BAYERN CÂŞTIGĂ ÎN PRELUNGIRI LA FREIBURG ŞI SE APROPIE LA 4 PUNCTE DE LIDER

Video Publicat pe 18 dec 2019

Bayern Munchen s-a impus pe terenul celor de la Freiburg, cu scorul de 3-1, într-un meci din etapa a 16-a din Bundesliga. Meciul a fost transmis în direct pe Look Sport 2. Lewandowski a deschis scorul în minutul 16, însă Grifo a egalat în minutul 59. Partida se îndrepta spre un rezultat de egalitate, dar bavarezii au lovit de două ori în minutele suplimentare. Zirkee (minutul 90+2) şi Gnabry (90+5) au stabilit destinaţia punctelor.

După acest succes, Bayern Munchen acumulează 30 de puncte şi urcă pe locul 3, la 4 puncte în spatele liderului, Leipzig. Freiburg rămâne cu 25 de puncte, dar ocupă un onorant loc 6 în Bundesliga.