Rivalii contestă trimiterea Stelei la barajul de promovare în Liga 3: "O decizie anapoda. O vom ataca!" Rivalii contestă trimiterea Stelei la barajul de promovare în Liga 3: "O decizie anapoda. O vom ataca!"
OFICIAL | Manuel Pellegrini, back in bussines! Antrenorul s-a întors în fotbal după 6 luni de pauză OFICIAL | Manuel Pellegrini, back in bussines! Antrenorul s-a întors în fotbal după 6 luni de pauză
Concurenţă pentru Simona: 11 jucătoare de top 30 WTA joacă la Palermo Concurenţă pentru Simona: 11 jucătoare de top 30 WTA joacă la Palermo
FCSB şi Craiova s-au zgârcit la bani, dar acum fotbalistul poate da lovitura. E dorit într-un campionat important şi se oferă câteva milioane de euro pentru el FCSB şi Craiova s-au zgârcit la bani, dar acum fotbalistul poate da lovitura. E dorit într-un campionat important şi se oferă câteva milioane de euro pentru el
Suarez, cuvinte frumoase despre o "ţintă" a Barcelonei: "E un jucător grozav" Suarez, cuvinte frumoase despre o "ţintă" a Barcelonei: "E un jucător grozav"
Elvir Koljic continuă la U Craiova: "«Dragonul» nostru a semnat un nou contract". Pe ce perioadă este valabil contractul Elvir Koljic continuă la U Craiova: "«Dragonul» nostru a semnat un nou contract". Pe ce perioadă este valabil contractul

VIDEO | BAYERN CÂŞTIGĂ ÎN PRELUNGIRI LA FREIBURG ŞI SE APROPIE LA 4 PUNCTE DE LIDER

Video Publicat pe 18 dec 2019

Bayern Munchen s-a impus pe terenul celor de la Freiburg, cu scorul de 3-1, într-un meci din etapa a 16-a din Bundesliga. Meciul a fost transmis în direct pe Look Sport 2. Lewandowski a deschis scorul în minutul 16, însă Grifo a egalat în minutul 59. Partida se îndrepta spre un rezultat de egalitate, dar bavarezii au lovit de două ori în minutele suplimentare. Zirkee (minutul 90+2) şi Gnabry (90+5) au stabilit destinaţia punctelor.

După acest succes, Bayern Munchen acumulează 30 de puncte şi urcă pe locul 3, la 4 puncte în spatele liderului, Leipzig. Freiburg rămâne cu 25 de puncte, dar ocupă un onorant loc 6 în Bundesliga.