Răzvan Lucescu, mesaj categoric după eliminarea din Conference League: „Nu am fost la nivelul la care trebuia” Răzvan Lucescu, mesaj categoric după eliminarea din Conference League: „Nu am fost la nivelul la care trebuia”
Portarul Nahuel Guzmán a fost suspendat 11 meciuri şi amendat pentru că a îndreptat un laser spre un rival într-un meci din Liga MX Portarul Nahuel Guzmán a fost suspendat 11 meciuri şi amendat pentru că a îndreptat un laser spre un rival într-un meci din Liga MX
ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj
VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2 VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2
Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League

VIDEO | BAYERN, DEBUT ŞTERS ÎN BUNDESLIGA. HERTHA A SMULS UN PUNCT CHIAR LA MUNCHEN

Video Publicat pe 17 aug 2019

Bayern Munchen a început cu un semieşec pe teren propriu noul sezon din Bundesliga, 2-2 cu Hertha Berlin.

Robert Lewandowski a deschis scorul la mijlocul primei reprize , în minutul 24 şi se părea că lucrurile au intrat în făgaşul normal şi că bavarezii vor câştiga fără prea multe emoţii. Doar că oaspeţii n-au fost de acord cu acest secnariu şi au revenit, ba chiar au preluat conducerea pe tabelă. Mai întâi, Dodi Lukebakio a tras puternic de la circa 20 de metri, iar balonul deviat de Ibisevic a intrat în poarta unui Neuer derutat. Apoi, Grujic a lovit din nou şi a făcut 2-1 pentru berlinezi. Totul în decurs de numai două minute, cele două goluri fiind marcate în minutele 36 şi 38.

Bayern a forţat în debutul primei reprize, iar Lewandowski a reuşit „dubla”, în minutul 60, când a restabilit egalitatea din lovitură de la 11 metri. Însă nici atacantul polonez nu a reuşit să-şi conducă echipa spre victorie, astfel că meciul s-a încheiat la egalitate, 2-2. Este pentru prima dată din 2011 când actuala campioană a Germaniei nu reuşeşte să debuteze cu victorie în Bundesliga.

Bundesliga continuă la LOOK SPORT, iar sâmbătă, de la ora 16.30, marea rivală a celor de la Bayern. Dortmund, întâlneşte pe Augsburg.