Olivier Giroud pleacă de la AC Milan. Care este următoarea sa destinaţie Olivier Giroud pleacă de la AC Milan. Care este următoarea sa destinaţie
”Nici nu ştiu ce să spun, deja este penibil”. Denis Politic, discurs fără menajamente ”Nici nu ştiu ce să spun, deja este penibil”. Denis Politic, discurs fără menajamente
Reacţie incredibilă a unui jucător de la FCU Craiova. ”Suntem vai m**ţii noştri!” Reacţie incredibilă a unui jucător de la FCU Craiova. ”Suntem vai m**ţii noştri!”
VIDEO | FC Botoşani - Dinamo 2-1. ”Câinii” cedează în prelungirile unui meci nebun VIDEO | FC Botoşani - Dinamo 2-1. ”Câinii” cedează în prelungirile unui meci nebun
VIDEO | Dinamo Bucureşti - Skjern 28-27. ”Dulăii” fac primul pas către Final Four-ul European League VIDEO | Dinamo Bucureşti - Skjern 28-27. ”Dulăii” fac primul pas către Final Four-ul European League
Evan Ndicka va relua antrenamentele cu AS Roma Evan Ndicka va relua antrenamentele cu AS Roma

VIDEO | BAYERN INTRĂ ÎN CRIZĂ! BAVAREZII PIERD DEPLASAREA CU GLADBACH ŞI CAD PE LOCUL 6, ÎN TIMP CE ADVERSARII LOR SUNT LIDERI ÎN BUNDESLIGA

Bundesliga Publicat pe 7 dec 2019

Aproape 55.000 de fani au umplut până la refuz tribunele arenei „Borussia-Park”, pentru derby-ul sezonului, Mönchengladbach - Bayern Munchen, scor 2-1. Iar suporterii gazdelor nu au avut ce regreta, pentru că spectacolul din teren şi rezultatul i-au făcut să plece acasă entuziasmaţi.

În direct pe Look Plus, croatul Perisic a deschis scorul în repriza secundă, la 4 minute de la reluare. Dominată categoric pe teren propriu mai bine de o repriză, Gladbach a fost nevoită să iasă la joc şi a făcut-o cu succes, pentru că algerianul Bensebainia egalat doar 10 minute mai târziu. Gazdele au reuşit chiar mai mult de atât. Când nimeni nu se mai aştepta, în minutele suplimentare, arbitrul a arătat punctul cu var, iar Bensebainia a reuşit „dubla” şi a adus victoria Borussiei Mönchengladbach.

După acest succes important, Mönchengladbach este lider cu 31 de puncte. În schimb, Bayern este abia a şasea şi are doar 24 de puncte. Iar vremurile se anunţă tulburi pentru bavarezi, care se află la al doilea eşec consecutiv şi la al treilea din ultimele cinci meciuri.