NEWS ALERT | Lovitură masivă încasată de Rapid! Un jucător de bază, OUT pentru patru luni NEWS ALERT | Lovitură masivă încasată de Rapid! Un jucător de bază, OUT pentru patru luni
Verdict clar în privinţa principalei ţinte a lui Gigi Becali! „Este o singură echipă la care nu pot să-l las” Verdict clar în privinţa principalei ţinte a lui Gigi Becali! „Este o singură echipă la care nu pot să-l las”
VIDEO | Florinel Coman continuă să şocheze cu gesturile sale! Vedeta de la FCSB a recidivat VIDEO | Florinel Coman continuă să şocheze cu gesturile sale! Vedeta de la FCSB a recidivat
S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid
Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului
Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Bayern Munchen - Bayer Leverkusen 2-0. Bavarezii mai au nevoie de o victorie în următoarele 4 meciuri pentru a fi din nou campioni

Bundesliga Publicat pe 20 apr 2021
Bayern Munchen s-a impus în derby-ul cu Bayer Leverkusen, 2-0, pe teren propriu, în această seară, şi şi-a consolidat primul loc în Bundesliga. Meciul a fost transmis în direct pe Look Sport.

Nici nu trecuseră 10 minute de joc când omul cu golul din ultima vreme, de la Bayern, Choupo-Moting, a marcat şi Bayern conducea cu 1-0 din minutul 7.
Campionii Europei au continuat să atace, iar Kimmich a dus scorul la 2-0, din minutul 13.

După pauză, Bayern a continuat să-şi impună jocul, cu scurte perioade în care Leverkusen a reuşit să spargă blocada şi să se mai apropie de poarta gazdelor. Acelaşi Choupo-Moting a trimis în plasă, în minutul 66, dar a doua reuşită a camerunezului a fost anulată pe motiv de ofsaid. Chiar şi aşa, meciul s-a terminat cu victoria previzibilă a gazdelor.

După aceast nou succes, bavarezii se desprind la 10 puncte de a doua clasată, Leipzig, care a pierdut cu codaşa Koln. Bayern Munchen e lider şi are în acest moment 71 de puncte, Leipzig e a doua cu 61 de puncte. Cu o victorie în meciul cu Mainz, etapa viitoare, Bayern se încoronează din nou, cu 4 etape înainte de finalul campionatului.

Învinsa de azi, Bayer Leverkusen, rămâne cu 54 de puncte şi cade de pe podium, acolo unde urcă Frankfurt, care are în acest moment 56 de puncte.