VIDEO | Câştigarea Cupei României, obiectivul Stelei în acest sezon! Anunţul comandantului CSA despre promovarea în Liga 1 VIDEO | Câştigarea Cupei României, obiectivul Stelei în acest sezon! Anunţul comandantului CSA despre promovarea în Liga 1
Replica ironică a Asociaţiei ”Salvaţi Steaua” către conducerea CSA: ”Noi nu mai înţelegem nimic”
DDB confirmă situaţia critică de la Dinamo! "Mulţi jucători şi-au depus memorii, e posibil să plece Deian şi Anton" Mesajul transmis de Dusan Uhrin DDB confirmă situaţia critică de la Dinamo! "Mulţi jucători şi-au depus memorii, e posibil să plece Deian şi Anton" Mesajul transmis de Dusan Uhrin
OFICIAL | Atacantul macedonean Petar Petkovski a semnat cu FC Botoşani
OFICIAL | Janos Botorok, de la Csikszereda, al şaselea transfer al verii la Sepsi OSK! OFICIAL | Janos Botorok, de la Csikszereda, al şaselea transfer al verii la Sepsi OSK!
VIDEO | Campionatul European de tenis de masă de la Varşovia se vede exclusiv pe Look Sport+, în comentariul Otiliei Bădescu. Programul transmisiunilor directe din Polonia VIDEO | Campionatul European de tenis de masă de la Varşovia se vede exclusiv pe Look Sport+, în comentariul Otiliei Bădescu. Programul transmisiunilor directe din Polonia

VIDEO | Bayern Munchen, campioana Germaniei pentru a 9-a oară la rând! Rivalii din ultimii ani i-au trimis un nou titlu în vitrină

Bundesliga Publicat pe 8 mai 2021

Bayern Munchen este vechea şi noua campioană a Germaniei, deşi nu a jucat în runda cu numărul 32. Bavarezii au profitat de rezultatul din partida Borussia Dormund – Red Bull Leipzig şi au luat matematic titlul. ”Galbenii” au învins cu 3-2.

Meciul a fost unul de infarct, cu răsturnări de situaţie. Borussia Dortmund a condus cu 1-0 la pauză, graţie golului lui Marco Reus, din minutul 7. A inceput bine şi repriza a doua şi a marcat pentru 2-0 în minutul 51, prin Sancho. De acolo, a venit revenirea lui Leipzig, care a egalat la 2.

Primul care a înscris a fost Klostermann, minutul 63, iar egalarea a venit la execuţia lui Olmo, din minutul 77. Când totul părea că se va duce către un rezultat de egalitate, a ieşit la rampă Sancho, în minutul 87, care a semnat victoria Borussiei Dormund.

Echipele de start:

Borussia: Hitz – Piszczek, Akanji, Hummels, Guerreiro – Can, Dahoud – Reyna, Reus, Sancho – Hazard
Leipzig: Gulacsi – Klostermann, Upamecano, Orban – Kampl – Henrichs, Olmo, Sabitzer, Angelino – Hwang, Forsberg

Bayern a câştigat, astfel, al 9-lea titlu consecutiv în Bundeliga. Clasamentul locurilor de cupe europene arată astfel acum:

1. Bayern Munchen – 71 de puncte (31 de partide)
  2. RB Leipzig – 64 de puncte (32 de partide)