WADA a numit un procuror independent în cazul celor 23 de înotători chinezi depistaţi pozitiv în 2021 WADA a numit un procuror independent în cazul celor 23 de înotători chinezi depistaţi pozitiv în 2021
Fostul tenisman Boris Becker a scăpat de falimentul personal Fostul tenisman Boris Becker a scăpat de falimentul personal
Tibor Selymes a fost demis şi a răbufnit la adresa preşedintelui. ”El se tot chinuie săracul” Tibor Selymes a fost demis şi a răbufnit la adresa preşedintelui. ”El se tot chinuie săracul”
”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA ”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA
Zoltan Ritli, fostul portar al Stelei, a fost numit director tehnic Zoltan Ritli, fostul portar al Stelei, a fost numit director tehnic
Dorinel Munteanu îşi distruge jucătorii după eşecul cu UTA: ”Greşeală de curtea şcolii!”

VIDEO | Bayern Munchen - Eintracht Frankfurt 5-0. Lewandoswksi show! Polonezul a reuşit un hat-trick şi a făcut un nou meci memorabil

Bundesliga Publicat pe 24 oct 2020
Bayern Munchen s-a impus pe teren propriu, 5-0 cu Eintracht Frankfurt, într-un meci din etapa a cincea din Bundesliga.

Meciul a început cum nu se putea mai prost pentru deţinătoarea UEFA Champions League. La o fază aparent banală, canadianul Alphonso Davies s-a accidentat grav, iar Hans-Dieter Flick a fost nevoit să-l trimită în teren pe Lucas Hernandez, nerefăcut nici el în totalitate după o mai veche accidentare.

Bayern şi-a intrat însă bine în rol, iar Lewandowski a scuturat prima dată plasa porţii oaspeţilor, cu un şut din interiorul careului, după o pasă de la Coman. Era minutul 10, iar Bayern conducea cu 1-0, însă un sfert de oră mai târziu s-a desprins pe tabelă. Kimmich a executat un corner, iar acelaşi Lewandowski şi-a dominat adversarul divers şi a marcat cu o lovitură de cap.

Şi tot Lewandowski a făcut 3-0, în minutul 60, iar zarurile erau aruncate. Însă bavarezii nu s-au oprit aici. Proaspăt introdus în teren în locul lui Costa, Sane şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, în minutul 72, la fel cum a făcut şi Musiala, la ultima fază a jocului.

S-a terminat până la urmă 5-0, iar Bayern face 12 puncte şi e pe locul secund în Bundesliga, la un punct în spatele liderului Leipzig. De cealaltă parte, Frankfurt rămâne cu 8 puncte şi cade pe locul şase în clasament.