”A fost o săptămână grea pentru noi”. Meci cu încărcătură specială pentru Poli Iaşi ”A fost o săptămână grea pentru noi”. Meci cu încărcătură specială pentru Poli Iaşi
Artur Hoffmann, Ovidiu Gârbacea şi Filip Stoica au primit Ordinul Excelenţă Olimpică din partea COSR Artur Hoffmann, Ovidiu Gârbacea şi Filip Stoica au primit Ordinul Excelenţă Olimpică din partea COSR
VIDEO | Gestul care i-a pus pe jar pe fanii lui Arsenal! Ce a făcut jucătorul „tunarilor” imediat după eliminarea din sferturi VIDEO | Gestul care i-a pus pe jar pe fanii lui Arsenal! Ce a făcut jucătorul „tunarilor” imediat după eliminarea din sferturi
Gigi Becali, ofertă de 1.5 milioane de euro pentru un star din Superliga Gigi Becali, ofertă de 1.5 milioane de euro pentru un star din Superliga
Dan Petrescu începe curăţenia la CFR Cluj! Un jucător cu CV solid e OUT Dan Petrescu începe curăţenia la CFR Cluj! Un jucător cu CV solid e OUT
UEFA a sancţionat FC Barcelona pentru gesturi rasiste la meciul cu PSG UEFA a sancţionat FC Barcelona pentru gesturi rasiste la meciul cu PSG

VIDEO | BAYERN MUNCHEN ÎL PUNE LA RESPECT PE MOURINHO. REZULTATELE SERII

Champions League Publicat pe 12 dec 2019

Bayern Munchen s-a impus în derby-ul grupei B, 3-1 cu Tottenham, după ce câştigaseră în tur, la Londra, cu un neverosimil 7-2. În această seară, în direct pe Look Plus, francezul Coman a deschis scorul pentru bavarezi, în minutul 14. Doar 5 minute a durat avantajul nemţilor, pentru că Sessegnon reuşit să restabilească egalitatea. Intrat pe teren în locul lui Coman, care a suferit o accidentare cumplită, Muller i-a readus pe nemţi în avantaj în ultimul minut al primei reprize, iar Coutinho a făcut 3-1, la 20 de minute de la reluare.

Bayern se impune clar, 3-1 şi termină fără probleme prima în această grupă. De altfel, Bayern şi Tottenham merg braţ la braţ în optimile UEFA Champions League.

În celălalt meci al grupei, Olympiakos s-a impus pe teren propriu, 1-0 cu Steaua Roşie Belgrad şi termină pe locul 3. El Arabi a marcat din penalty, cu 3 minute înainte de final, iar grecii merg în 16-imile Europa League.

În grupa A, Real Madrid a câştigat în Belgia, 3-1 cu Bruges. În direct pe Look Sport 3, spaniolii s-au chinuit serios, iar Rodrygo a deschis scorul în minutul 53, după o primă repriză albă. Belgienii au egalat doar 2 minute mai târziu şi se părea că vor pune mari probleme, însă ibericii au câştigat şi cu ceva şansă, după ce Vinicius, în minutul 64, şi Modric, în minutele suplimentare, au dus scorul la 3-1.

În celălalt meci al grupei, Paris Saint Germain a făcut instrucţie cu Galatasaray, 5-0. Icardi (minutul 33), Sarabia (35), Neymar (47), Mbappe (63) şi Cavani (83) au demonstrat că parizienii sunt mai puternici ca oricând.

PSG câştigă grupa şi se califică mai departe în optimi, alături de Real, în timp ce Bruges, care termină pe 3, merge în 16-imile Europa League.

Manchester City s-a impus fără prea mari probleme la Zagreb, 4-1 cu Dinamo, într-un meci din cadrul grupei C din UEFA Champions League. În direct pe Look Plus, croaţii au deschis scorul în minutul 10, când Olmo l-a învins pe portarul Bravo. Englezii au revenit în minutul 34, când Gabriel Jesus a restabilit egalitatea. Şi tot atacantul brazilian a marcat în minutele 50 şi 54, realizând hat-trick-ul. Foden a stabilit scorul final, 4-1, în minutul 84.

După acest succes, echipa lui Guardiola acumulează 14 puncte şi se califică fără niciun fel de emoţii în optimile UEFA Champions League de pe primul loc în grupă. În schimb, campionii Croaţiei termină grupa pe ultimul loc şi sunt practic eliminaţi din Europa.

În celălalt meci al grupei, Atalanta s-a impus în Ucraina, 3-0 cu Şahtior şi se califică de pe locul secund în optimile UEFA Champions League, chiar la prima sa participare în această competiţie.

Italienii au înscris în minutul 66 prin belgianul Timothy Castagne, după care gazdele au rămas în 10, din minutul 77, când Dodo a fost eliminat. Doar 3 minute mai târziu, astrele s-au aliniat perfect pentru Atalanta, care a majorat diferenţa graţie reuşitei lui Pasalic. N-a fost însă ultimul gol al meciului, pentru că Gosens a făcut 3-0 în minutele suplimentare.

În grupa D, Juventus a câştigat la Leverkusen, 2-0. În direct pe Look Sport, Ronaldo a deschis scorul în minutul 75, iar Higuain a stabilit scorul final în minutele suplimentare.

În celălalt meci al grupei, Atletico s-a impus acasă cu Lokomotiv Moscova, 2-0. Au marcat Joao Felix (minutul 16) şi Felipe (54). Juventus termină pe primul loc detaşat, iar Atletico a doua, în timp ce Leverkusen se mulţumeşte cu locul 3.